Na przestrzeni stuleci sporo się w budownictwie zmieniło, ale praktycyzm zawsze pozostanie w cenie

Budowanie mostów było i w dalszym ciągu jest ogromną sztuką, doskonale znaną już starożytnym. Obecnie podczas wyjazdów do Włoch możemy podziwiać obiekty liczące tysiące lat. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że mosty były wówczas potrzebne członkom społeczeństwa nie tylko do transportu towarów – w końcu akwedukty z pewnej odległości łudząco przypominają mosty, chociaż dostarczały wodę do Wiecznego Miasta.

na budowie

Autor: lhourahane
Źródło: http://www.flickr.com/photos/allaction/2647200660/

Kiedyś stawiano przede wszystkim na trwałość, a imponującej wielkości obiekty świadczyły o zamożności ówczesnych monarchów. A dawnym Rzymianom nie wypada zarzucać zbyt dużej oszczędności w łożeniu pieniędzy na budownictwo – przecież niektóre gmachy stoją do dziś. W XXI wieku sporo się zmieniło – konstruktorzy najczęściej stawiają na szybki czas ukończenia konkretnej budowy. Materiały niekiedy pozostawiają wiele do życzenia, nie mówiąc już o tym, żeby obiekty miały przetrwać tysiące lat. Przy tym powstały kompletnie inne technologie, które mają znacznie ułatwić pracę brygadom budowlanym i zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, także i przygodnym spacerowiczom. I właśnie nade wszystko z myślą o nich powstała kładka Layher. W trakcie budowy lub remontu, np. galerii handlowych, nie w każdym przypadku można zupełnie wyeliminować ruch pieszych, zatem wypada wówczas pomyśleć co najmniej o dwóch kwestiach. Otóż, jak mają przemieszczać się kobiety z wielkimi siatkami oraz co zrobić, żeby nie musiały one zakładać na głowę kasków ochronnych. Okazało się, że najsensowniejszym i jednocześnie praktycznym rozwiązaniem będzie postawienie kładki wyglądem przypominającej zwyczajne rusztowanie. Wśród tego rodzaju produktów prym wiedzie wymieniona wyżej kładka Layher: , która dosyć szybko zdobyła zarówno uznanie klientów, jak i nagrody.

rusztowanie

Źródło: pixabay.com

Prosty montaż oraz demontaż, ergonomia użytkowania, a także przyznane atesty bezpieczeństwa sprawiają, że podczas remontów bądź budowy ogromnych budynków użyteczności publicznej okazują się one niezastąpione. Wytrzymała konstrukcja złożona ze metalowych elementów i równie masywne zadaszenie dają właściwą ochronę, lecz nie bez żadnego znaczenia jest także i sama estetyka. Chociaż wałki wzorcowe w dalszym ciągu trwa, a wokoło panuje nieporządek, to jednak prezencja kładki może nam sporo powiedzieć o pracującej firmie budowlanej.