Na co zwracać uwagę wybierając materiały dachowe?

Mając w planie budowę domku wolnostojącego, jest wymagane aby wyjątkową uwagę zwrócić na pokrycie dachowe. W sytuacji kiedy nie posiadamy w tej materii żadnego doświadczenia, dobrze jest poprosić o poradę profesjonalistę.

Prawidłowo wykonany dach będzie nam służył przez długi czas. Pamiętajmy o tym, dobierając materiały. W momencie kiedy mamy ochotę, aby konstrukcja była dostatecznie trwała i dobrze spełniała swoją funkcję, nie oszczędzajmy na tych zakupach.

Układanie dachu

Źródło: Wienerberger

Tak po prawdzie to konkretne materiały są bardzo kosztowne. Musimy być na to przygotowani. Ale to nie znaczy, że musimy wydawać na dachówki całą górę pieniędzy. Dobrze jest zrobić rozeznanie w marketach i wybrać to, co będzie nas interesowało. W dalszej kolejności nasz wybór należy dogadać z fachowcem, ponieważ nie każda dachówka ceramiczna jest właściwa do przełożenia naszego dachu. Typ dachówki musi być dostosowany do kształtu dachu. Jeśli będzie ona nieprawidłowo dobrana, nie jest w stanie wypełnić dostatecznie swojej roli. W tym względzie kluczowy jest kąt nachylenia konstrukcji dachowej. Przy małym kącie najlepiej zastosować dachówkę profilowaną. Na mało skomplikowanych dachach znakomicie sprawdzą się dachówki wielkoformatowe. W momencie kiedy mamy w planach wymagające znacznego nakładu pokrycia dachowe, wtedy lepiej będą się prezentować dachówki o mniejszych rozmiarach (np. karpiówki). Jesteśmy w stanie się postarać o wykonanie na dachu tzw. bawolego oka, ale wymaga to od dekarza wieloletniego doświadczenia i konkretnego wkładu pracy. Właściwie dobrana dachówka ukaże zalety naszego domu. Dużą popularnością cieszą się obecnie dachówki płaskie, które doskonale pasują do nowoczesnych projektów. Zanim zakupimy oryginalną dachówkę w niestandardowym deseniu, sprawdźmy, czy w naszej gminie nie ma ustalonego planu zagospodarowania przestrzennego, który określa zarówno kształt, jak i kolor dachu.

Bardzo ważna jest jakość dachówek.

Jeśli przedkładana w tym materiale problematyka to Twój konik – wyraź opinię (http://cermag.com.pl/) na ten temat. Twój komentarz z pewnością dla autora się będzie liczyć.

Przy zakupie sprawdźmy materiał, z jakiego jest zrobiona, a także, czy nie jest uszkodzona. Również w czasie samego krycia dachu trzeba zwrócić na to szczególną uwagę. Aby znaleźć dobrą ofertę cenową, warto wpisać w wyszukiwarce frazę dachówka ceny. Będziemy mogli wtedy wyszukać najkorzystniejszą opcję.