Na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania osuszacza?

Wanny SPA to wymarzone miejsce, żeby spędzać miło popołudnie. Miła dłuższa kąpiel w wypełnionej bąbelkami wodzie przyniesie wyłącznie miłe uczucia. Można by w ten sposób rozluźnić swoje ciało, zmniejszyć stres lub uspokoić zmysły czy zwyczajnie poprawić sobie samopoczucie.

metafora kredytu na mieszkanie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Nic więc zaskakującego, że tego typu wanny z funkcją SPA są coraz częściej stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i w kameralnych hotelach, w jakich nie ma zbyt wiele miejsca na większej wielkości basenową nieckę. Gdy zlecamy montaż hotelowej lub zbiorniki ciśnieniowe przydomowej wanny SPA, musimy również zatroszczyć się o właściwą wentylację w pomieszczeniu, w którym będzie się ona znajdować. To wymagane, ponieważ nawet w przypadku relatywnie małej powierzchni wody pojawiać się będą duże ilości wilgoci. One natomiast mogą być usunięte jedynie dzięki odpowiednio wybranemu osuszaczowi. Takie osuszacze basenowe pozwalają na niezwykle efektywne osuszanie przestrzeni w łazienkach i na dostarczanie w tamtym miejscu czystego powietrza. Jest to możliwe, gdyż tego typu wilgotne powietrze, które gromadzi się w tzw. hali basenowej jest zasysane do wnętrza osuszacza, gdzie jest chłodzone, natomiast powstała tak skondensowana para wodna jest następnie odprowadzana na zewnątrz.
osuszacze basenowe

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto osuszacze basenowe to zazwyczaj stosowane wyposażenie w bardzo efektywnym systemie odbierania ciepła, przez co osuszone powietrze jest jeszcze podgrzewane. Dopiero w takiej sytuacji powraca ono do pomieszczenia.

Wcześniej trzeba upewnić się, czy konkretne urządzenie będzie pozwalać nam na efektywne osuszanie powietrza. Wydajność tego typu osuszacza, w zależności od wielkości pomieszczenia i wilgotności znajdującego się w tamtym miejscu powietrza, powinna wynosić od 2 – 5 litrów na godzinę.