Na co trzeba zwrócić uwagę podczas kupowania klimatyzatora?

Gdy na dworze jest upalnie oraz nie mamy na nic chęci, warto w takiej sytuacji pomyśleć o zakupie klimatyzatora. Coraz bardziej upalne lata są już czymś realnym.
Brak przejściowej pory, jaką powinna być wiosna i stosunkowo duży skok temperatury pomiędzy porami roku, naprawdę może uprzykrzać wielu osobom życie.

Klimatyzatory są sprzętami, które gwarantują podczas lata chłód, natomiast w czasie zimy w każdym przypadku moglibyśmy za ich pomocą ogrzewać nasz dom albo nasze mieszkanie. Klimatyzatory przenośne nie potrzebują jakiejkolwiek ingerencji w architekturę danego domu, więc oznacza to, że nie musimy nic wiercić, ani instalować, wystarczy wyłącznie postawić w pokoju. W zamian takie klimatyzatory zapewniają nam jednak analogiczne zdolności jak klimatyzatory kasetonowe czy też klimatyzatory ścienne. Warto jednak mieć świadomość tego, że w przypadku zakupu klimatyzatorów przenośnych, oprócz funkcji ochładzającej, mają one również opcję grzewczą.
zobacz

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com
kredyt

Autor: B.M. Polska
Źródło: B.M. Polska
Jeżeli zdecydujemy się na klimatyzatory przenośnie, to nade wszystko powinniśmy się skoncentrować na pokoju, w którym tego typu schładzacz będzie umiejscowiony. Najlepiej jeśli w mieszkaniu posiadamy okienko z tzw. lufcikiem, gdyż wtedy nie będziemy musieli otwierać okna, czyli nie musimy wprowadzać ciepłego powietrza do środka. Jeśli nie mamy tego typu okna, warto zorientować się u sprzedawcy, czy klimatyzator posiada specjalną listwę z otworami do wyprowadzania powietrza z rur. Taka listwa (zobacz listwy korkowe) jest wymagana w takiej sytuacji, kiedy chcielibyśmy zainstalować ją w futrynie okna.

Przy kupnie klimatyzatora należy pamiętać także o mocy chłodniczej. Kojarzy się ona z kubaturą pomieszczenia, które planujemy ochłodzić. Z mocą chłodniczą jest również powiązany pobór mocy, jakiej potrzebuje dane urządzenie do chłodzenia.