Montowanie połączeń z pomocą obejm

Obejmy zaciskowe posiadają niezwykle duże przeznaczenie. Produkowane są też z różnych towarów, zależnie od przeznaczeń. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe gwarantują montaż końcówek i sprzęgów do węży przemysłowych.

Rury

Autor: Armacell
Źródło: Armacell
Ich prawidłowy dobór i montaż chłodniczy CiK – (komory chłodnicze warszawa) ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowań przewodu. Zestawiając właściwy rodzaj elementu montażowego, trzeba uwzględnić rodzaj montowanej końcówki budulec i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Przeznaczone są do szybkiego łączenia splotów drutów, kabli, węży, tulei.

W poniektórych wypadkach potrzebne są obejmy zaciskowe zaciskowe odporne na warunki atmosferyczne i agresywne chemikalia nietoksyczne, niepalne, wytrzymałe na duże temperatury. Posiadają szeroki obszar przeznaczeń, także w przemyśle okrętowym, górnictwie i otoczeniach narażonych na korozję. Występują w rożnych wielkościach i są niesłychanie mocne.

Cechuje je duża odporność na warunki atmosferyczne, przede wszystkim na działanie znacznych temperatur, niepomyślnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietoksyczne, wytrzymałe na działanie paliw płynnych, smarów i olejów, również agresywnych chemikaliów. Mogą być stosowane również w otoczeniach korozyjnych.Obejmy zaciskowe służące do efektywnego zamocowania zakończeń na węże, są z powodzeniem użytkowane w wielu branżach przemysłu. Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z dwoistą taśmą, także opaski zaciskowe z zamknięciem przegubowym.

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamknięciem kulkowym, umożliwiają przymocowanie opasek bez zastosowania specjalnych narzędzi.

Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do najczęściej używanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są odpowiednie do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe sporządzone z nylonu cechuje nieduża waga, są komfortowe w użytkowaniu i proste w montażu, nie nastręczają przeznaczenia dodatkowych instrumentów, połączenie opaski jest możliwość dokonać ręcznie.

Są także obejmy przeznaczone do ściskania końcówek nierdzewnych higienicznych, czy też te określone do końcówek typu hydraulicznego