Mieszkanie w skandynawskim stylu: siła tkwi w detalu czyli podłoga znakomicie wykończona

Prócz wyboru typu podłogi i materiału, z którego zostanie ona wykonana, istotna jest również troska o troska o detal, a więc wykończenie podłogi. Oferowane są podłogi zupełnie matowe, półmatowe i takie o wysokim połysku. Na wygląd całości znacząco wpływają także listwy wykończeniowe.

sterownik

Autor: LARS
Źródło: LARS
Modny aktualnie styl skandynawski, w którym ważną rolę odgrywa jasna, połyskująca naturalnym światłem powierzchnia, popiera podłogi (więcej szczegółów) matowe. Ich stopień odbicia światła waha się w granicach 5-15%. Drewniane, białe listwy wykończeniowe będą w tej sytuacji idealnym dopełnieniem podłoża – czytaj pełen raport o listwach wykończeniowych. Najlepiej wybrać listwy przypodłogowe o znaczącej szerokości. Ten sposób wykończenia – zapoznaj się z ofertą podłogi winylowe wrocław: http://www.glazurex.com.pl/ – najlepiej zaznaczyć naturalny wygląd drewna oraz pięknie będzie współgrał z wystrojem wnętrza w klimacie skandynawskim. Rezultat ten może być spektakularny, zwłaszcza w połączeniu z innymi wyróżnikami stylu skandynawskiego, takimi jak śnieżnobiałe ściany, oszczędne dekory, subtelne meble o prostych kształtach i wykorzystanie pastelowych odcieni – dodatkowe info.

Częstym rozwiązaniem jest również wybór podłogi półmatowej. W tym przypadku najlepiej jest dobrać listwy wykończeniowe pod kolor podłogi, tak aby były one niejako jej przedłużeniem. Właściciele takich powierzchni mogą cieszyć się naturalnym efektem drewnianego podłoża, a jednocześnie satynowym połyskiem zapewniającym pomieszczeniom dawkę luksusu. Co więcej, podłogi półmatowe, w których stopień odbicia światła kształtuje się na poziomie 20-40%, łatwej jest utrzymać w czystości aniżeli wspomniane wcześniej matowe. Za najbardziej eleganckie uznaje się podłoże o wysokim połysku, którego stopień odbicia światła to ok. 70%. Chociaż takie podłogi najmniej kojarzą się z naturalnym, scandi stylem, przywołując na myśl raczej pałacowe wnętrza, z powodzeniem można wykorzystać je jako parkiet w korytarzu o nordyckim charakterze. To właśnie połyskująca powierzchnia odbija największą ilość promieni słonecznych, gwarantując maksymalnie efektywnie rozjaśnienie niewielkich oraz ponurych pokoi bądź całych mieszkań.