Mieszkania w stanie deweloperskim- z czym się wiążą?

W mijających latach nad Wisłą buduje się coraz więcej nowym mieszkań i nieruchomości. Powodów tego zjawiska doszukiwać można się w kliku czynnikach. Do najważniejszych należą: stabilna sytuacja na rynku nieruchomości, przyjazna polityka rządzących a także wzrost wynagrodzenia Polaków.

Na sytuację pozytywnie wpływają również inicjatywy takie jak Mieszkania Dla Młodych.
Nowe mieszkania na sprzedaż zwykle są w stanie deweloperskim. Zwrot ten jest jednak niezwykle często różnie interpretowany. Co de facto oznacza? deweloperzy coraz częściej odchodzą od niego, ponieważ wywołuje skojarzenia z niskim klasą. Standard wykończenia, czyli inaczej mówiąc wykonastwo mieszkań jest sprawą nieco problematyczną. Nie określają go bowiem żadne normy. Dla wybranego mieszkania oznaczać ono może z wysokim wykończeniem, na które składają się na przykład drewniane profile okienne oraz kamienne parapety, równocześnie to samo wyrażenie oznacza dużo bardziej przeciętne wykończenie. Najczęściej ma to odbicie w cenie.
Typowe rozwiązania obecne w stanie deweloperskim to: wylewka wykonana z betonu lub cementu, okna PCV (pełna oferta do pobrania-> odpady pcv), parapety z konglematu lub PCV, drzwi antywłamaniowe, tynk gipsowy niepomalowany. W nieruchomościach z wyższej półki cenowej dominują standardy przyjazne środowisku wespół z najwyżej klasy materiałami oraz starannym wykończeniem.
Bardzo popularne w trendach są lokale zawierające rozszerzoną ofertę. Można w jej obrębie dobrać za ekstra opłatą drzwi, podłogi (Pryczynicz – parkiety hajnówka) czy ceramikę łazienkową. Chociaż powiększa to koszty, to pozwala nie troszczyć się o wykończenie. Niektórzy docenia jednak lokale niewykończone.
mieszkanie - wizja

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Przy zakupie lokalu w stanie surowym watro szczegółowo czytać także umowę, która traktuje o specyfikacji stanu deweloperskiego. Powinny być one zapisane w załącznikach oraz wskazywać takie elementy jak: rodzaj materiałów, ich klasa oraz wyposażenie. To tutaj znajdują się również zapisy czy w standardzie zapewnione są np.

drzwi wewnętrznych czy białego montażu oraz elektryka, gniazdka oraz wyłączniki.
Świadomość co do powyższych kwestii ciągle rośnie, proporcjonalnie do zainteresowania poszukujących mieszkań. Rozwijająca się branża deweloperska dba również o poziom swoich usług.