Meble sklepowe jako istotny czynnik sprzedażowego sukcesu albo produkt

Nie tylko z piarowego punktu widzenia, estetyka i czytelność układu między regałami sklepowymi spełnia ważną rolę. Poza czynnikiem decydującym jakim bez wątpienia jest kusząca cena, zwracamy uwagę na przestrzeń pomiędzy działami, ustawienie cen (czy są one poprawne, a nie zawyżone), zdecydowanie wybierzemy produkty z czystych półek i regałów sklepowych.

Niemałą rolę ku lepszej sprzedaży odgrywają serwisanci, wynajęci przez firmę- korporację. Kierownicy zwracają na wszystkich zmianach szczególną uwagę na porządek we wszystkich działach, od owoców i warzyw przez napoje i alkohole po pieczywo. To ostatnie w większości wielkopowierzchniowych sklepów dysponuje własną piekarnią zaopatrującą blisko ustawione regały na pieczywo w świeże chleby, świeże bułeczki itd. Większość sklepów decyduje się na specjalne regały alkoholowe.
Stoiska na unikalne trunki albo też napoje gazowane w super promocji spotyka się często przy kasie lub stoiskach przy wejściu.Są z tektury lub metalu, mają odróżniać się na tle reszty sklepu, oferując klientowi atrakcyjną formę produktu i wykrzyknikowe formy.
regały sklepowe

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com
Bodźcem działającym na zwiększenie zakupów jest na pewno wystawianie akwariów z setkami wypakowanych przypraw, słodyczy, kasz i ryżów itp. Potentaci jak Real, Tesco czy Leclerc posiadają trwałe lub chwilowe stanowiska o długości kilkudziesięciu metrów, na których rozmieszcza się meble sklepowe. Nie muszą to być specjalne konstrukcje, liczy się w nich funkcjonalność, która to pozwala zwiększać sprzedaż przy dużym popycie. Meble sklepowe meble sklepowe to także działy z artykułami gospodarstwa domowego.
Przykłady mebli tego rodzaju na Telewizora czy zestawu głośników na pewno nie postawimy na pojemnych półkach spożywczych lub alkoholowych. Duże sklepy spożywcze biorą przykład z sieciówek sprzedających tylko sam sprzęt (RTV Euro AGD, Media Markt).Meble sklepowe jako produkt rzadko spotyka się w supermarketach, aczkolwiek można raz na jakiś czas natrafić na oczekiwane promocje na pomniejsze regały z 2-3 półkami, stojaki na płyty CD, czy małe stoliki.

Zwykle takim meblom daleko do pochodnych z firmowych hurtowni meblowych, no ale kupując dość tani regał zdajemy sobie sprawę z jego potencjalnych możliwości. Jednak trafiony regał może stać się na lata przykładem dobrej i oszczędnej inwestycji.