Meble dla młodzieży – w jaki sposób umeblować pokój nastolatka?

Urządzanie domu to spore wyzwanie, ale aranżowanie pokoju dla nastolatka – dużo większe. O ile miejsce dla szkraba można przygotować samemu, albowiem będzie podobać mu się niemal każdy wystrój (istotne, aby było radośnie i tęczowo) o tyle młody człowiek ma już poważniejsze oczekiwania. Zazwyczaj doskonale wie, czego chce, toteż najlepiej jest iść na wspólne zakupy, aby ani rodzic, ani dziecko nie było niepocieszone. Istnieje jednakże kilka kluczowych punktów, na które każdorazowo należy zwrócić uwagę, by nie zapomnieć o niczym ważnym.

pokój nastolatki

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od miejsca do spania. Łóżko winno być komfortowe i dość duże, albowiem to tutaj wyląduje plecak po powrocie ze szkoły, komórka lub zdjęte ubrania oraz milion innych przedmiotów. A musi się jeszcze zmieścić młody człowiek, który lubi popołudniowe drzemki i najczęściej nie powstrzymuje go bałagan. Najlepiej jest zdecydować się na normalne łóżko z materacem, które jest o wiele wygodniejsze od zwykłej, rozkładanej kanapy. Można dowolnie wybrać między drewnianą albo metalową konstrukcją – wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju meble młodzieżowe mają królować w pokoju. Pamiętajmy, aby łóżko miało choć 2 metry, szczególnie, jeśli mamy chłopca, który przecież bezustannie rośnie.
Drugim elementem jest biurko i krzesło do nauki. Należy zwrócić uwagę na ich odpowiednią wysokość, a najlepiej jest zdecydować się na meble z opcją zmiany wysokości. Dzięki temu będą dobre również wtedy, gdy nasza pociecha urośnie kilka centymetrów w górę. Jeśli pokój jest duży, warto zakupić biurko narożne, na którym zmieści się i laptop, i książki, i ukochane płyty z muzyką. Oprócz tego należy zainwestować w szafki, komody, a także regały, do których nastolatek powkłada wszystkie swoje ciuchy i szpargały. Powinny być to zamknięte szafy, gdyż wtedy nawet bałagan na półkach nie robi tak dużego kłopotu. A – jak wiadomo – młody człowiek ma zazwyczaj milion rzeczy do załatwienia i zazwyczaj żadną z nich nie jest sprzątanie.

Hej, sprawdź to stolarz wrocław, jeśli jeszcze nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej niesamowitej stronie a upewnisz się, że jest ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

Podstawową cechą mebli jest też ich stabilność, ale równocześnie nie mogą być za ciężkie (powinniśmy móc je dowolnie przenosić, gdy będziemy chcieć zmienić aranżację pokoju).

Pamiętając o powyższych wskazówkach kupimy fantastyczne meble i przygotujemy idealny pokój dla naszego dziecka (zobacz tutaj:wymarzony pokój nastolatka).