Masz swój lokal mieszkalny? Dociepl go wydajnie i przemyślanie!

Nadchodząca zima kojarzy się nieodzownie z sezonem grzewczym. Lokatorzy bloków mieszkalnych zarządzanych przez spółdzielnie mogą spać spokojnie. Niestety ocieplanie domu spędza nagminnie sen z powiek ludziom, którzy mieszkają w budynkach samodzielnych czy też w szeregówkach.

rolety
Autor: Schüco
Źródło: Schüco
Oni muszą zapewnić sobie ogrzewanie sami. Jakie posiadają ku temu możliwości?
Kobieta trzymająca dokument
Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są kotły parowe do C.O..

Absorbuje Cię tematyka podnoszona w tym tekście? Przeczytaj poza tym również inne podobne posty – po prostu wejdź tutaj wentylacja wrocław.

Działają one na różne rodzaje opału. Dawniej najczęściej zasilało się je węglem kamiennym lub koksem, obecnie w wielu wypadkach mamy do czynienia z piecami na olej opałowy, pellet czy biomasę. W każdym razie, propozycja takich, urządzeń jest obfita i należałoby się z nią zaznajomić przy pomocy fachowca. Zwróćmy uwagę na ciśnienie, z którym z maszyny będzie wypuszczana para, a także na moc (czyli ile energii kocioł wyprodukuje). Do wykorzystania domowego nadadzą się bez problemu parowe kotły – sprawdź mega ofertę kotły wodne-> www.bosch-industrial.pl/articles/news/Kotly-wodne – o niskim ciśnieniu. Z reguły są one łatwe w użytkowaniu, co gwarantuje ich trwałość – a tego pragnie każdy właściciel budynku. Nie zapominajmy o odpowiednich wymiarach pomieszczenia mającego służyć za kotłownię – jeśli nie zaplanowaliśmy tego wcześniej, musimy dostosować wymiary pieca do istniejącego lokalu.

listwy dekoracyjne
Autor: Marbet Decor
Źródło: Marbet Decor
Istnieje natomiast również inna możliwość na ogrzanie domu, szczególnie jeżeli miejsca na kotłownię w domu nie ma albo jest go zbyt mało. Chodzi, rzecz jasna, o kotłownie kontenerowe. Są one kapitalne w okolicznościach niespodziewanych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać ich regularnie do ogrzewania mieszkania. Ich bardzo dużym plusem jest to, że umieszcza się je na zewnątrz budynku, ale w dodatku nie wymagają trwałych fundamentów.

Można je dodatkowo, obić panelami wpisującymi się architektonicznie w otoczenie, więc nie będą konsternować swoim wyglądem. Pod względem wydajności są podobne do kotłów stawianych wewnątrz. Kotłownie kontenerowe pozwalają także na dostarczenie energii do budynku w okresie budowy czy całkowitego remontu.