Masz swój lokal mieszkalny? Dociepl go wydajnie i przemyślanie!

Nadchodząca zima kojarzy się nieodzownie z sezonem grzewczym. Lokatorzy bloków mieszkalnych zarządzanych przez spółdzielnie mogą spać spokojnie. Niestety ocieplanie domu spędza nagminnie sen z powiek ludziom, którzy mieszkają w budynkach samodzielnych czy też w szeregówkach.

rolety
Autor: Schüco
Źródło: Schüco
Oni muszą zapewnić sobie ogrzewanie sami. Jakie posiadają ku temu możliwości?
Kobieta trzymająca dokument
Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są kotły parowe do C.O.. Działają one na różne rodzaje opału. Dawniej najczęściej zasilało się je węglem kamiennym lub koksem, obecnie w wielu wypadkach mamy do czynienia z piecami na olej opałowy, pellet czy biomasę. W każdym razie, propozycja takich, urządzeń jest obfita i należałoby się z nią zaznajomić przy pomocy fachowca. Zwróćmy uwagę na ciśnienie, z którym z maszyny będzie wypuszczana para, a także na moc (czyli ile energii kocioł wyprodukuje). Do wykorzystania domowego nadadzą się bez problemu parowe kotły – sprawdź mega ofertę kotły wodne-> www.bosch-industrial.pl/articles/news/Kotly-wodne – o niskim ciśnieniu. Z reguły są one łatwe w użytkowaniu, co gwarantuje ich trwałość – a tego pragnie każdy właściciel budynku. Nie zapominajmy o odpowiednich wymiarach pomieszczenia mającego służyć za kotłownię – jeśli nie zaplanowaliśmy tego wcześniej, musimy dostosować wymiary pieca do istniejącego lokalu.
listwy dekoracyjne
Autor: Marbet Decor
Źródło: Marbet Decor
Istnieje natomiast również inna możliwość na ogrzanie domu, szczególnie jeżeli miejsca na kotłownię w domu nie ma albo jest go zbyt mało. Chodzi, rzecz jasna, o kotłownie kontenerowe. Są one kapitalne w okolicznościach niespodziewanych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać ich regularnie do ogrzewania mieszkania. Ich bardzo dużym plusem jest to, że umieszcza się je na zewnątrz budynku, ale w dodatku nie wymagają trwałych fundamentów.

Można je dodatkowo, obić panelami wpisującymi się architektonicznie w otoczenie, więc nie będą konsternować swoim wyglądem. Pod względem wydajności są podobne do kotłów stawianych wewnątrz.

Kliknij na odnośnik, on przybliży Ci wątek, który Cię właśnie zaintrygował. Przeczytaj tekst, posiadający ciekawe informacje.

Kotłownie kontenerowe pozwalają także na dostarczenie energii do budynku w okresie budowy czy całkowitego remontu.