Masz swój dom – Postaraj się o jego ocieplenie!

Jeżeli jesteś radosnym posiadaczem własnościowego domu, jesteś w bardzo komfortowej sytuacji. Kłopoty budowy masz już dawno za sobą, zbliża się wiosna i możesz radować się z własnego, przydomowego ogrodu. Jednak ciepły czas dobrze również przeznaczyć na inwestycje. Jeżeli bowiem mieszkasz w wiekowym budynku, stworzonym jeszcze w czasach, gdy najnowsze technologie nie były nikomu znajome, możliwe że nie jest ono dostatecznie ocieplone. Podstawowa sklejka elewacyjna może nie wystarczyć, oto kila rzeczy o które należy zadbać, aby w grudniu zaoszczędzić pokaźne sumy.

ocieplanie domu

Autor: GRUPA ATLAS
Źródło: GRUPA ATLAS
Jeszcze kilkanaście lat wstecz, nikt nie wiedział o prawidłowej izolacji termicznej. Ściany twojego domu mogą zawierać liczne, niedostrzegalne gołym okiem dziury, które wypuszczają zimne powietrze, powodując wychłodzenie mieszkania.

Ta tematyka jest dla pewnych osób nieco kontrowersyjna. Jeżeli chcesz poznać inne zdania na studiowane tu zagadnienie, to przeczytaj więcej na ten temat!

W czasie grzewczym borykasz się ze znacznymi opłatami za opał? Czas z tym skończyć! Zanim sklejka elewacyjna pójdzie w ruch, odizoluj swoje domostwo od środka (sklejka elewacyjna). Obecnie mamy do wyboru różnego typu nowoczesne materiały i pianki, które naniesione na ścianę, nie doprowadzają do oziębiania się pomieszczenia. Są do tego na tyle skuteczne, że pozwalają oddychać tym powierzchniom, dlatego nie musisz obawiać się jakiegoś grzyba.

Następnym ważnym krokiem jest wymiana okien na bardziej ergonomiczne. Najtańszą ze sprawdzonych metod będzie zastosowanie stworzonych z PCV zamiast standardowych, drewnianych materiałów, które nie zawsze są szczelne. Jeżeli posiadasz kilkudziesięcioletnie okna, pewnie nie raz w zimne wieczory czułeś chłodny powiew przechodzący przez nie. Z oknami plastykowymi nie powinieneś się tego bać, odgrodzą cię całkowicie od wszelkich zmian temperatury, a dodatkowo wbudowane nakładki wprowadzą mikroklimat, który pozwoli na niezbędną cyrkulację powietrza, także gdy nie otwierasz okien za często.

Ostatnim działaniem powinna być izolacja zewnętrzna, do której niezbędna nam będzie sklejka elewacyjna. Dzięki nowoczesnym gatunkom, możemy zagwarantować sobie niepowtarzalny wygląd naszego domostwa. Mamy do wyboru setki tysięcy modeli w przeróżnych opcjach koloru i innych strukturach. Możesz zamontować piękne, przywodzące na myśl dąb listwy, lub jasną, przyjazną sosnę. Wystarczy tylko wpisać do przeglądarki frazę „sklejka elewacyjna” a ukaże ci się wielostronicowa lista producentów.

Izolacja podłogi
Izolacja cieplna własnościowego domu jest bardzo ważna. Jeśli przeraża cię inwestycja, której musisz się podjąć aby jej dokonać, podziel sobie ten wydatek na etapy. Możesz spodziewać się, że wszystkie opłaty zwrócą ci się z nawiązką w czasie grzewczym.