Mała kuchnia w bloku, jak najlepiej urządzić niedużą łazienkę

Aranżacja malutkiej kuchni powinna uwzględniać jej funkcjonalność i przydatność. Aranżując ciasną kuchnię, powinniśmy ją prawidłowo rozplanować i przewidzieć. Jeśli nie decydujemy się na wsparcie projektanta wnętrz, możemy spróbować zrobić prywatny model kuchni. Uwzględnijmy w nim zarówno własne preferencje kolorystyczne, jak i funkcjonalność wnętrza. Mała kuchnia w bloku potrzebuje stosownych kolorów. Jeśli zdecydujemy się na jasną kolorystykę kuchni, środek ulegnie wizualnemu powiększeniu, a mała kuchnia wyda się większa aniżeli w rzeczywistości.

łazienka

Autor: Le living and co
Źródło: http://www.flickr.com

Możemy w małej kuchni pokusić się o ciekawe desenie, lub fototapety, wtedy nabierze głębi. Pamiętajmy, aby nie przedobrzyć w małej kuchni z ilością szafek i sprzętów, bo zagracone wnętrze będzie wyglądało na coraz mniejsze. Stół do kuchni nie musi być duży. W drobnej kuchni jest możliwość się zdecydować na mały a nawet składany stół z krzesłami, lub wysoki barek łączący kuchnię z bawialnią. Wielu posiadaczy malutkich pomieszczeń zastanawia się jak urządzić łazienkę, ażeby odpowiednio zagospodarować ciasną przestrzeń. Powierzchnia toalety musi być pieczołowicie zaprojektowana. Wanna, czy kabina prysznicowa, to częsty problem w aranżacji łazienki, zwłaszcza jeśli wnętrze jest ciasne i mało ustawne. Gdy do łazienki pomieści się i wanna, i kabina natryskowa, mamy do czynienia z idealną sytuacją. Rano ożywia nas szybki prysznic, w porze wieczoru relaksujemy się podczas kąpieli.

kuchnia

Autor: JDH Rosewater
Źródło: http://www.flickr.com

Bezproblemowy i niedrogi jest montaż na wannie zasłony prysznicowej może rozwikłać problem. Bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie to szczególny parawan nawannowy. Godny jest uwagi, bowiem pozwala sporządzić wynik podobny do kabiny natryskowej. Osiągalne są wzory o różnych rozmiarach. Można je łatwo przystosować do wanny. Podobnie jak chłodne barwy na ścianach, tak samo chłodne oświetlenie sprawi, że łazienka (zobacz także wyposażenie łazienki) będzie wydawać się czystsza i obszerniejsza. Sprzętów nie powinno być za dużo, lecz tyle, aby ukryć niezbędne drobiazgi. Im mniej kosmetyków i drobnych przedmiotów na widoku, tym łazienka bardziej przestronna i uporządkowana. Idealnym rozstrzygnięciem jest rozmieszczenie pojemnych skrytek na kosmetyki, szczotki do włosów i suszarkę bezpośrednio pod umywalką.