Łazienka z pomysłem może być także naszym celem

Aktualne statystyki sprzedaży mówią same za siebie: chętniej montujemy w łazienkach kabiny prysznicowe niż wanny. I nie powinno to nikogo dziwić, z racji iż ich popularność jest związana z aktywnym i szybkim życiem, jakie większość z nas prowadzi.

ceramika łazienkowa

Autor: Coram Poland

Ich zalety doceniamy szczególnie w godzinach rannych, gdy szybki prysznic budzi nas i ładuje pozytywną energią na cały dzień. Kabina prysznicowa jest doskonałym dodatkiem wnętrza łazienki i niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, nie pozbawiając nas przy tym przestrzeni. Ważne są również finanse: korzystając z prysznica zużywamy maksymalnie 30 litrów wody na minutę, a zażywając kąpieli w wannie zużywamy ich około 100.

Najnowsze modele kabin, np. znakomitej firmy Ravak, pozwalają na budowanie przestrzeni prysznicowej zgodnie z indywidualnymi założeniami użytkownika. Kabiny Ravak łączą w sobie jakość materiału, elegancję oraz praktyczność. Należy się nimi zainteresować, gdyż mają znaczny wpływ na komfort użytkowania. Co więcej, wybór kabin Ravak jest tak szeroki, iż spełni wymagania nawet najbardziej wyrafinowanych klientów.

Aranżując łazienkę, nie możemy nic zostawić przypadkowi. Cała aranżacja powinna być harmonijna i przemyślana. Takim elementem puzzli są na pewno szafki pod umywalkę ( zapoznania się). Powinny tworzyć całość z umywalką, ornamentem na kafelkach i barwą ścian. Styl retro, skandynawski? Wybór należy do nas.

Wiedzmy, iż meble łazienkowe są szczególnie wymagające. Powinny być zrobione z materiałów odpornych na wilgoć. Najlepiej sprzedająca się szafka pod umywalkę, czyli cieszący się wielkim powodzeniem „stożek”, projektu Starcka, zrobiona jest z grubej sklejki i jest pokryta warstwą drewna. To wszystko powleka powłoka z melaminy. W konsekwencji uzyskano funkcjonalność i trwałość na lata.

łazienka

Autor: Tiger
Źródło: Coram Poland

Zwróćmy więc uwagę, czy nasze wymarzone szafki pod umywalkę wykonane są z materiału odpornego na wilgoć. Jednak nie rezygnujmy z drewna. To mogą być pochodzące z tropików gatunki, jak wenge czy zebrano, ale też dąb bielony. Drewno (podłoga drewniana cena) nie powinno być surowe, tylko zabezpieczone olejem tudzież lakierem.