Lato to doskonały moment na remont

Wakacje to najlepszy moment na przeprowadzenie remontu naszego domu, w szczególności, jeśli postanowimy wymienić okna na nowe. Dzięki odpowiednim i dobrze założonym oknom,uzyskamy gwarancję, że w zimie w naszym mieszkaniu będzie ciepło i przyjemnie. Jednak z drugiej strony, szczelne okna utrudniają naturalną wentylację, gwarantującą wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a jego otoczeniem.

Skuteczna naturalna wentylacja zapewnia przedostawanie się świeżego powietrza do pomieszczeń, korzystając z nieszczelności okien i drzwi, które potem przedostaje się przez otwory wentylacyjne domu na dwór. Podczas wymiany okien warto, więc pamiętać o dopilnowaniu cyrkulacji powietrza, ponieważ jej brak może doprowadzić do rosnącej wilgoci powietrza i w konsekwencji do skraplania się pary wodnej na chłodniejszych powierzchniach szyb oraz ścian. W ten sposób bardzo łatwo może pojawić się pleśń w ościeżach okien czy rogach ścian. Właściwą wymianę powietrza pozwolą nam zachować nawiewniki okienne, które są zwykle niewielkie i mogą być zamontowane do prawie wszystkich rodzajów okien. Nawiewniki zakładane są w górnej części okna, dostarczają pokojom świeże powietrze z zewnątrz, a powietrze z ich wnętrz usuwają za pomocą systemu wentylacji grawitacyjnej.

Wakacje to także czas wyjazdów naszych dzieci na kolonie i obozy. Nieobecność dzieci w domu, to doskonała okazja, by zmienić ich pokój w bajkową krainę. Aranżując pokój dziecka należy zadbać o każdy szczegół, począwszy od materiałów budowlanych, mebli, aż po elementy wykończeniowe i ozdobne, dekoracje ścian tak by stał się komfortowy i bezpieczny. Na początek należy wybrać motyw przewodni aranżacji wybierając do niej pasujący wariant kolorystyczny. Tło, czyli ściana, powinno być odporne na zabrudzenia, wykończone materiałami bezpiecznymi dla dla dziecka, i jeżeli to możliwe, w jego ulubionym kolorze. Farby ścienne do pokoju naszej pociechy powinny być opatrzone symbolami świadczącymi o nieszkodliwości dla zdrowia – warto zwrócić na to uwagę, podczas ich zakupu w sklepie.

rusztowania

Autor: James Case
Źródło: http://www.flickr.com

Ściany malowane farbą dają wiele możliwości dalszej aranżacji. Powierzchnie pomalowane na jednolity kolor mogą stanowić tło pod dziecięce naklejki dekoracyjne, obrazki bądź szablony ścienne do malowania. Alternatywą dla farb są tapety dziecięce lub fototapety, które kładzie się na całej ścianie. Jednak ze względu na ich właściwości, warto wcześniej upewnić się, że nasze dziecko nie jest alergikiem.

Więcej na łódź

Naturalnie należy również pamiętać o meblach i dodatkach, które powinny być dobrane do motywu przewodniego pokoju.

W okresie wakacyjnym powinniśmy także zadbać o odpowiednią irygację naszego ogrodu. Rośliny ogrodowe zwykle bardzo różnie reagują na brak wody, a ich odporność na przesuszenie zależy zarówno od gatunku, gleby oraz stanowiska.
Często wybieranymi urządzeniami zapewniającymi nam odpowiednią wilgotność podłoża są zraszacze stacjonarne, które w razie potrzeby, można z łatwością przenieść w inne miejsce. Warto również zamontować system kroplujący lub zmechanizowane systemy nawadniania ogrodu, które w znacznym stopniu ułatwią nam pielęgnację rabat oraz trawników. System automatycznego nawadniania sprawi, że podlewanie ogrodu nie będzie czasochłonnym zajęciem. Nawadnianie ogrodów to bardzo ważny proces, dzięki któremu będziemy mogli dłużej cieszyć się urokami letnich, słonecznych dni, a także bez obaw pozostawimy nasz ogród (linia kroplująca z kompensacją) i wyjedziemy na wymarzony urlop.

Oferujemy wynajem rusztowań Bautec Łódź