Lampy owadobójcze jako urządzenia, które zwabiają i zabijają insekty fruwające

lampy owadobójcze to urządzenia, jakie zwabiają i uśmiercają owady fruwające. Zasada działania lamp na insekty jest nadzwyczaj prosta i bardzo efektywna.

robota

Autor: nickname
Źródło: http://www.flickr.com
okno

Autor: Sudal
Źródło: Sudal
W sprzedaży są przeróżne wersje lamp owadobójczych, które rażą owady prądem, przylepiają je do wkładu lepowego, również zasysają wentylatorem do środka narzędzia. Bardzo popularna jest lampa na komary rażąca, jaka unieszkodliwia owady przez wykorzystanie wewnątrz urządzenia kratki elektrycznej która jest pod napięciem. Im wyższe napięcie, tym większa efektywność rażenia. Zwabione i zneutralizowane w ten sposób moskity, wpadają do zamontowanego na dole lampy zasobnika, który powinno się regularnie opróżniać. Lampy lepowe są opcjonalnym wyjściem dla lamp rażących. Unieszkodliwiane są przez stosowanie w nich wkładów lepowych, do jakich przyklejają się owady przy zetknięciu z ich nawierzchnią. Sprzęty te znajdują szerokie zastosowanie w punktach, w których kładziony jest szczególny akcent na czystość. Zupełnie nowym rozwiązaniem, niezwykle skutecznym w walce z insektami latającymi są lampy wiatrakowe. Owady zwabione w otoczenie lampy są zasysane do wnętrza za pomocą wiatraka, a potem trafiają do celowo zamontowanego pojemnika.

Chcesz dowiedzieć się więcej danych na omawiany temat? Zatem odsyłam do linka (https://log-trans.pl/dzwigi-wolin/), gdyż znajdziesz tam wiele interesujących informacji nakreślających przedstawiany wątek.

Ta lampa owadobójcza dostarcza najwyższy stopień czystości.

lampa na komary

Autor: Roto Frank
Źródło: www.roto.pl
Procedura przyciągania owadów w każdym gatunku lampy jest taki sam, a różnice wynikają z rodzaju neutralizacji owadów zależnego od struktury samej lampy jak i użytej metody działalności.

Podstawową zaletą stosowania lamp owadobójczych jest to, że nie aktywują jakichkolwiek składników, jakie wpływałyby negatywnie na środowisko.