Lampa owadobójcza wykorzystywana w przeróżnych środowiskach

Nadchodzi czas gdy przeróżnego rodzaju owady skutecznie uprzykrzają nam życie. Dziś zdołamy się wyposażyć w aktywne sprzęty zwalczające owady.

Lampa owadobójcza działa na takiej zasadzie, że insekty są wabione do lampy światłem ultrafioletowym o właściwej długości fali. Insekty zwabione są likwidowane na siatce elektrycznej, nazywanej także rusztem, albo tak jak ma to miejsce w lampach owadobójczych z wkładem lepnym, przyklejają się do wkładu pokrytego nieschnącym lepiszczem. W przypadku lamp z tradycyjną siatką, martwe owady są zbierane w tacach ulokowanych w spodniej części lampy owadobójczej.
porady
Autor: Hans Kreul
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku jest wiele owego gatunku narzędzi (teraz – więcej), z jakich niektóre mniej, pozostałe bardziej skutecznie radzą sobie z każdego typami insektów jak komary, muchy, czy osy. Lampa owadobójcza z uwagi na szczególność może być używana w przeróżnych otoczeniach, przy czym w pewnych z nich wymagane są stosowne atesty. Bardzo delikatna jest branża spożywcza, gastronomiczna, gdzie stawiany jest szczególny nacisk na schludność i estetykę, jak również bezpieczeństwo aktywności używanych lamp na insekty. O skuteczności lamp owadobójczych zaświadcza przede wszystkim praktyka producentów podparte właściwymi testami, jakie ma w dalszej kolejności działanie na jakość użytych półproduktów, jak również na gatunek i moc lamp.

Dowodem spełnienia wszelakich przesłanek są certyfikaty przekazywane przez instytucje badawcze, których duże doświadczenie przy zagospodarowaniu zaawansowanych, współczesnych narzędzi pomiarowych rozsądza o klasie towaru.