Wybierasz sprzęty do mieszkania? Kup to, co będzie dla ciebie najsolidniejsze!

Wśród mnóstwa nurtów aranżerskich, jakie mamy okazję monitorować od dłuższego już czasu, 1 myśl pozostaje niezmienna. Jest nią słabość do drewnianych wykończeń i modeli. Nawet w tak kultowym stylu skandynawskim drzewo ma swoje miejsce.

Skąd ta skłonność?

dziecko

Autor: Gwydion M. Williams
Źródło: http://www.flickr.com
Drewno zestawia się z przyrodą i z trwałością. Nie bez powodu przez setki lat nasi poprzednicy wykorzystywali szafy drewniane, łóżka, a co więcej trony i sedesy z tego materiału. Był to materiał niedrogi, a zarazem odporny, poręczny i cudownie się prezentował. Obecnie na nieszczęście wypiera go używana wszędzie płyta, którą jedynie maluje się czy też laminuje okładzinami drewnianymi lub imitującymi drzewo. Oryginalne sprzęty z drewna są bardziej kosztowne od takich z płyty, co nierzadko deprymuje nabywców – https://meblemagnat.pl/menu/szafy (https://meblemagnat.pl/menu/szafy)płatą podąża też jakość. Szafy z drewna będą stać bez szkody przez wiele lat i służyć wielu pokoleniom, czego niestety nie da się stwierdzić o meblach z płyty.
komoda sosnowa

Autor: Lukasz Badura
Źródło: http://www.flickr.com
Personalizuj wnętrze – grafiki na szkle

Autor: Komandor
Źródło: Komandor
Przypuszczalnie najlepszym wyjściem, jaki możemy wybrać, są meble sosnowe. Sosna jest w Polsce ogólnie dostępna, a w dodatku dobra w obróbce, co rodzi względnie niewielką cenę. Nie zbywa jednakowoż na jakości – meble z drewna sosnowego są mocne i wytrzymałe na otłuczenia bądź zabrudzenia. Co więcej, dla laika komoda sosnowa okaże się niezmiernie podobna do komody wyprodukowanej z jesionu czy dębu, szczególnie w dobie różnobarwnych lakierów, którymi da się kolorować drzewo w dowolny sposób – szczegóły o komodach sosnowych.szczegóły o komodach sosnowych (szczegóły o komodach sosnowych)nie solidny i niezachwiany, co wydaje się i plusem, i minusem – przesunięcie go potrafi być bardziej problematyczne aniżeli w wypadku komody z płyty. Nie da się jednak zaprzeczyć, że elementy z oryginalnego drewna nadają mieszkaniu charakterystyczny Koloryt, i nie idzie tu wyłącznie o kwestie wizerunkowe. Drewno, z uwagi na na jego naturalne pochodzenie, wpływa też dodatnio na mikroklimat wnętrza, na przykład na samokontrolę nasycenia parą powietrza czy na osiadanie drobin kurzu. Co również ważne, meble z sosny bez problemu przeżyją transporty i podróże, nie rozwalą się podczas przewozu (oraz zaraz potem), gdyż wszystkie łączenia nie niszczą struktury materiału tak jak w sytuacji płyty.

Z tych motywów naprawdę warto zainwestować nieco więcej i umeblować lokal mieszkalny tak, ażeby był w rzeczy samej życzliwy mieszkańcom i przyrodzie. Meble z drewna sosny to w Polsce wybór pierwszy z ewentualnych, jeśli doceniamy solidną formę i dbamy o nasze pieniądze.