Kupiłeś mieszkanie z rynku wtórnego? Sprawdź, co Cię czeka i co powinieneś zrobić żeby doprowadzić je do jak najfajniejszego stanu!

Kupno mieszkania to na pewno poważna decyzja, od której wiele zależy. Nie da się ukryć, iż obecnie mieszkania są dość drogie, a więc nic dziwnego, iż właściwie każdy poszukuje różnego typu oszczędności – jednym z takich sposobów jest zakup mieszkania z rynku wtórnego do gruntownego remontu.

W takich wypadkach zwykle koszt całego mieszkania jest o wiele niższy, sprawdź jednak, co dokładnie czeka Cię po kupni tego typu mieszkania.
Formalności
prąd

Autor: Dawid Cedler
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na kupno mieszkania z rynku wtórnego zdecydowanie musisz pomyśleć o różnego rodzaju formalnościach. Przykładowo powinieneś sprawdzić, czy mieszkanie nie zostało obciążone jakimiś wierzytelnościami, a na dodatek czy nie ma w nim dzikich lokatorów. Zanim policzysz, o ile tańszy będzie wiertarka cnc starego mieszkania niż zakup nowego, pamiętaj, iż do ceny kupna mieszkania z rynku wtórnego musisz doliczyć jeszcze podatek, którego nie zapłacisz w przypadku kupna mieszkania prosto od dewelopera.

Nie bój się, nasze linki są niesamowicie wciągające oraz, co najważniejsze, są w każdym przypadku aktualne oraz przydatne. Jeżeli poszukujesz jakichkolwiek informacji, to zapraszamy do nas.

Jeżeli mimo tego zdecydujesz się na kupno mieszkania z rynku wtórnego, wówczas powinieneś zacząć myśleć o remoncie.

Odnawianie mieszkania
klimatyzatory

Źródło: http://www.aleklima.pl/

Remont to oczywiście wielkie wyzwanie.

Jeśli już masz na oku konkretne mieszkanie do zakupu, wtedy możesz zarezerwować już ekipę remontową – najwięksi fachowcy mają zajęte terminy nawet z półrocznym wyprzedzeniem! Jeżeli masz kogoś znajomego, kto zna się na budownictwie, wtedy możesz poprosić go o pomoc, jeśli jednak nie znasz niestety nikogo takiego, wtedy niewątpliwie będziesz musieć zatrudnić kogoś do pilnowania wykonawców. Dodatkowo zaoszczędzone przy kupnie mieszkania pieniądze możesz przeznaczyć na architekta – dzięki niemu Twoje mieszkanie niewątpliwie nabierze niepowtarzalnego charakteru.