Kuchnia najwyżsej klasy – idealnie dobrane materiały oraz spójność z wyposażeniem

Podejmując się niełatwego zadania urządzenia eleganckiej strefy przygotowywania posiłków musimy wziąć pod uwagę na pewno typ materiałów z jakich zostanie stworzona kuchenna zabudowa.

Kawalerka
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Jakie są możliwości?
W tego typu pomieszczeniu liczy się przede wszystkim funkcjonalność i elegancki wygląd poszczególnych komponentów, stąd przykłada się dużą wagę do właściwości i jakości tworzyw, mających budować kuchenną strefę. Decydując się na kuchnię na wymiar można z powodzeniem sięgać po różne gatunki drewna, takie jak dąb, mahoń bądź buk, Lakierowane na połysk płyty MDF, szykowne szkło (transparentne lub nieprzezierne), stal, tworzywa sztuczne. Jak widać, ograniczenia pod względem materiałów, z których może być zaprojektowana zabudowa kuchni są nieznaczne – warunkiem, jaki powinny spełniać meble na wymiar powinna być nienaganna stylistyka, pozwalająca wykreować stylową kompozycję. http://emmi.pl/ http://emmi.pl/realizacje/zabudowy-kuchenne
Drzwi
Autor: mendhak
Źródło: http://www.flickr.com
Na efektowną kuchnie składają się nie tylko starannie wyselekcjonowany nurt aranżacyjny, właściwa kolorystyka, wysokiej jakości materiały, lecz również design pozostałych, charakterystycznych dla kuchennej przestrzeni elementów – naczyń, akcesoriów oraz sprzętów AGD. Zatroszczmy się więc o to, by wyposażenie (kuchenka, lodówka, okap, ekspres do kawy, zmywarka) nie zaburzyło założonej koncepcji i znajdźmy dla niego właściwe miejsce – najlepiej, kiedy wkomponujemy je w meble na wymiar-. wtedy zabudowa kuchni oraz przedmioty codziennego użytku będą tworzyć spójną całość, jaka stanie się synonimem kuchennej elegancji.

W miastach takich jak Warszawa bądź Pruszków znajdziemy najlepszych specjalistów, którzy pomogą nam osiągnąć taki efekt. W woj. mazowieckim funkcjonuje bowiem mnóstwo firm tworzących kuchnie na zamówienie.