Który materiał budowlany bardzo przynosi na myśl dziecięce klocki i do czego jest on używany?

Podczas budowania domu należy zwrócić szczególną uwagę na kwestię należytego uszczelnienia dachu, ponieważ to właśnie tędy wydostaje się najwięcej ciepła. Nawet, jeśli był on ocieplony, lecz przy wykorzystaniu standardowych technik.

Na szczęście występują już lepsze rozwiązania.
Należy pamiętać, że warstwa termoizolacji dachu w energooszczędnym budynku, powinna posiadać ok. trzydziestu centymetrów grubości, czyli więcej, niż izolacja ścian. Surowiec użyty do takiej czynności musi mieć maks. 0.04 W/(mK). W ten sposób parametr przenikania ciepła ze stropu będzie miał około 0,156 W/(m2K). Do wytworzenia innej izolacji mogą posłużyć kształtki dachowe, które mogą być wykonane przy pomocy styropianu o grubości 10 centymetrów. Ich konstrukcja powoduje, że mogą one stanowić jednocześnie konstrukcję nośną dla dachówek, ponieważ będą reprezentować m.in. łaty. Należy jednak pamiętać, że tego typu rozwiązanie będzie się sprawdzać jedynie przy dachach, których kąt pochylenia jest w przedziale 18-60°.
kształtki dachowe

Autor: Libet
Źródło: Libet
dzielnica
lustro

Autor: MTM STYL
Źródło: MTM STYL
Z wyglądu surowiec ten przynosi na myśl klocki, którymi bawią się dzieciaki. Układa się je przy wykorzystaniu wyprofilowanych w odpowiedni sposób zamków. W następnej kolejności w powstałe w środku kształtek puste miejsca, zgodnie z projektem budowlanym umieszcza się metalowe zbrojenie, aby później wypełnić wszystko betonową mieszanką. Efektem tych prac jest porządny zrobiony z żelbetu rdzeń, który posiada grubość około 15cm oraz doskonałą izolację cieplną. Ogromną zaletą płynącą z wykorzystania kształtek styropianowych jest prędkość i łatwość wznoszenia tego typu konstrukcji.

Jest to o wiele bardziej korzystne rozwiązanie niż to tradycyjne, murowane.

Czy uważasz, że odnajdziesz potrzebne informacje dotyczące prezentowanego zagadnienia? Naturalnie, że tak – przejdź do treści i kliknij w odnośnik tu.

Kolejne części są stosunkowo spore, ale także i lekkie, co sprawia, że czynności przebiegają niezwykle szybko.