Który klimatyzator mobilny wybrać?

Najpierw z utęsknieniem oczekujesz lata, a kiedy już nadejdzie, przeklinasz piekielny upał. W trakcie 30-stopniowego gorąca – jeśli nie wypoczywasz właśnie na wybrzeżu, ciężko jest wytrwać.

mieszkania we Wrocławiu

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com
Zbawienie to klimatyzacja.
Lampy wiszące

Autor: Mavis
Źródło: http://www.flickr.com/photos/portland_mike/2217313411/
Za względnie nieduże pieniądze nabędziesz przenośne narzędzie, które z pewnością sprowadzi ulgę w czasie najbardziej gorących dni. Mobilny klimatyzator, jak sama nazwa podkreśla, powinien być narzędziem kompaktowym, które w miarę łatwo możemy transportować do przeróżnych pomieszczeń. Nie każdy jednak pasował będzie do każdego pomieszczenia. Istotna jest moc przyrządu, którą trzeba dobrać do wielkości wnętrza.

Klimatyzator domowy możemy podzielić na kilka metod. Pierwszy podział dotyczy zastosowanej technologii.

Artykuł, który właśnie czytasz jest pełny zajmujących danych, ale jeszcze zweryfikuj informacje (http://www.danjan-przeprowadzki.wroclaw.pl/meble-transport-wroclaw/) przestawiające podobną kwestię tu.

Do wyboru masz: urządzenia ewaporacyjne oraz urządzenia na czynnik chłodniczy. Klimatory są na pewno najbliższe ideałowi ekologicznemu. Substancją, która studzi powietrze będzie w takim wypadku chłodna woda. Powietrze przepływa przez namoczoną tkaninę i zostaje wydmuchiwane do chłodzonego mieszkania. Tego rodzaju przyrządy silnie zwilżają powietrze, stąd nieodzowne będzie częste przewietrzanie wnętrz. Przez ekspertów klimatyzatory tego typu są uważane za nazbyt mało skuteczne jeśli idzie o oziębianie ogromniejszych wnętrz. W ofercie poniektórych przedsiębiorstw dostępne są większe klimatyzatory, jakie są w stanie oziębić mieszkanko.

Ich cena będzie jednak w porównaniu do typowych sprzętów dosyć duża. Cenna uwaga – dla podniesienia efektu lepszego schładzania naszego wnętrza do zbiornika z wodą możemy wrzucić kostki lodu.