Która podłoga jest dobra do salonu oraz z czego mogłaby zostać wyprodukowana?

Zazwyczaj po wejściu do jakiegokolwiek wnętrza widzimy na początku jego podłogę. Mogłaby być ona stworzona przy pomocy np. terakoty lub materiałów drewnopochodnych. Przy jej wykonywaniu najważniejsze jest to, żeby była wytrzymała na różnorodnego typu uszkodzenia, czyli aby mogła posłużyć przez bardzo długi czas.

ekipa budowlana

Autor: Dennis Adams
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku domów prywatnych przeważnie wykorzystuje się różne surowce do różnorodnych miejsc. Dla przykładu w salonie podłoga powinna zapewniać izolację termiczną dla stóp oraz być szybka przy sprzątaniu. Istotna jest stosownie wysoka wytrzymałość na ścieranie i zawilgocenia. Z tego też powodu należy dobierać produkty najlepszych producentów, do których na pewno można by zaliczyć QuickStep. Jeżeli wybierzemy podłogę wykonaną z drewna, trzeba dobrać taką, która jest wykonana z twardszych gatunków drewna, np. buku czy też jesionu. Do pomieszczeń o mniejszym nasileniu ruchu można również wybrać tańsze rodzaje, chociażby klon czy olchę. Znakomicie sprawdzą się choćby w sypialni, gdzie zazwyczaj chodzimy w miękkich kapciach.

Jeżeli mamy ogrzewanie podłogowe, trzeba pamiętać, aby pod podłogę podłożyć właściwe podłoże o grubości od 1,6 do 3 mm. Wspomniana firma produkuje podłogi, które doskonale się do tego mogą nadać. Przykładowo podłogi z drewna czy też laminowane są doskonałe do salonu, ponieważ są łatwe w czyszczeniu i są bardzo odporne na zarysowania.

Godne uwagi są także podłogi winylowe, które są niezwykle odporne na uderzenia. Jest to idealne rozwiązanie przy remontowaniu podłogi, gdyż można by je kłaść bezpośrednio na istniejącą już podłogę.