Kto z nas nie śnił kiedyś o własnym domu, który wykorzystywałby świeże rozwiązania techniczne ?

Jeżeli już zdecydujemy się na budowę , pragnęlibyśmy, by nasz dom okazał się idealny w każdym jednym calu , ale co to znaczy idealny?
Z pewnością dla każdego jednego coś innego, gdyż przecież tak wiele jest upodobań ile osób na świecie .

Wrocław - pejzaż

Autor: Hectolitrus Bloodus
Źródło: http://www.flickr.com
projektant

Autor: UBM
Źródło: UBM

inteligentny budynek

Autor: Vita
Źródło: Vita
Jednak weźmy pod uwagę, iż dom (witryna internetowa) to nie jedynie atrakcyjny wygląd, lecz i wygoda .

Jeżeli zainteresował Cię opisywany tekst, sprawdź link opublikowane tutaj, znajdziesz tam podobne informacje, które Cię zainteresują.

Coraz częściej słyszymy stwierdzenie inteligentny budynek i rozmyślamy, co to dokładnie znaczy? Otóż inteligentny budynek to budynek nowoczesny nie tylko pod względem konstrukcyjnym, lecz też i informatycznym . W takim budynku za pomocą komputera albo telefonu jesteśmy w stanie sterować z dowolnego miejsca na świecie ogrzewaniem , klimatyzacją, a nawet zarządzanie oświetleniem zewnętrznym lub wewnętrznym nie przysporzy nam kłopotu . Do sterowania takim budynkiem konieczna jest nam aplikacja niezwykle często napisana pod określone sprzęty które ma obsługiwać. W gruncie rzeczy wygląda to tak, iż jedna appka będzie dla bramy wjazdowej, a inna dla żaluzji. Należałoby ująć, że mamy możliwość także zlecić utworzenie spółce informatycznej konkretnej aplikacji dla nas .Program taki będzie sterował wszystkimi urządzeniami, którymi chcemy zarządzać zdalnie . A zatem czy to sterowanie oświetleniem na zewnątrz Użyteczna strona lub ogrzewaniem , inteligentny budynek ma możliwość być zarządzany bezpośrednio z naszego biura lub samochodu niezależnie od tego, czy w tym momencie jesteś w parku lub na drugim krańcu świata .

Sami zauważyliście, że jest to inwestycja bardzo nęcąca . Zastanawiacie się na pewno, czy takie domy w obecnym czasie istnieją. Jasne, że tak i na pewno będzie ich tylko przybywać.