Kostka granitowa jako idealne rozwiązanie na stworzenie estetycznego podjazdu

Nieprzeciętny domowy podjazd albo ładne dróżki ogrodowe, są dziś proste do zrobienia. Bardzo popularne oraz w przystępnej cenie są produkty granitowe. Są one także, ogólnie łatwo dostępne w sklepach z artykułami budowlanymi lub u producentów. I chociaż są droższe od betonowych, różnokolorowych kostek, to prezentują się dużo bardziej ciekawie.

kamień
Autor: Uwe Kuhn
Źródło: http://www.flickr.com
Kostka granitowa jest bardzo trwała (doskonała kostka granitowa). Cechuje się znaczną niewrażliwością na warunki atmosferyczne. Nie straszny jej deszcz ani mróz. Niezwykle długo będzie służyć, również przy dużym obciążeniu. Nie bez przyczyny, kostka granitowa wykorzystywana jest do wykładania ulic, w szczególności w starszych dzielnicach miast. Nawet jako ulica z ogromnym obciążeniem, naprawdę przez długi czas będzie pozostawała niezniszczona. Z tego względu też, wyśmienicie nadaje się na podjazd lub ogrodowe ścieżki.

Kostka granitowa, kostka murowa albo krawężniki granitowe produkowane są z dobrej jakości skały granitowej. To solidny kamień, nie wymagający innych dodatkowych procesów konserwacyjnych (więcej informacji o kopalni granitu). Wysokiej jakości kamień dostarczy tylko rzetelna kopalnia granitu, a takich w Polsce nie braknie. Region Dolnego Śląska ma kilka, naprawdę szanowanych kopalni wydobywczych, a ich kamień granitowy słynie z bardzo dobrej jakości w całej Europie. Dobrze prosperująca kopalnia granitu jest w stanie dostarczyć do przedsiębiorstw znaczącą ilość granitu. http://hyzynski.pl/oferta/krawezniki/
Krawężniki granitowe są bardzo dobrym uzupełnieniem kostki. Kamień granitowy całościowo prezentuje się niezwykle ładnie oraz stylowo. Ma bardzo ładny, skrzący się nalot, a jego nierówny kształt nadaje mu niepowtarzalności. Możemy dostać także granit wyszlifowany, choć nie będzie już prezentował się tak ładnie . Kostkę granitową można ułożyć w różne fantazyjne wzory oraz obrazy. Tak zrobiony podjazd będzie nam służył przez bardzo długi czas i na pewno nic złego się z nim nie stanie. W dodatku, chropowata powierzchnia kamienia oraz małe przerwy pomiędzy cegiełkami umożliwią drenaż wody, a zimą nie tworzy się śliska oraz niezbyt bezpieczna powierzchnia.

Ciekawie ułożona kostka, która jest dużo ładniejsza od kostki brukowej z betonu, spowoduje, że nasz podjazd będzie unikatowy oraz będzie się wyróżniał na tle podjazdów okolicznych domów. Także dróżki ogrodowe będą prezentować się bardzo estetycznie.