Kopalnia granitu Strzegom – czyli, własne kopalnie na terenie Strzegomia razy cztery

Ile na terenie miasta Strzegom jest zawarta kopalni surowca, zwanego Granitem? w jakim miejscu można o nich wszystkich odnaleźć bez problemu informacje? Jakie rzeczy dobrze bywa wiedzieć na temat granitu, pochodzącego właśnie z Strzegomia? Jak brzmi nazwa spółki akcyjnej, która to panuje nad wszystkimi kopalniami i od którego roczku działa ogólnie na rynku wydobywczym? To wszystko bez najmniejszego problemu odnajdziesz wewnątrz naszym nowym artykule!
By dać odpowiedź na pierwsze pytanko we wstępie, czyli: „Ile na obszarze miasta Strzegom znajduje się kopalni surowca, zwanego Granitem? ” – nie trzeba daleko szukać.

landszaft - przemysł

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
budynek

Autor: Röben
Źródło: Röben
Na terenie Strzegomia, według stronki internetowej wspomnianego miasta, poświęconej jednej spółce akcyjnej, która to „panuje” nad wszyściutkimi kopalniami Granitu – istnieją konkretnie cztery kopalnie, które to są najbardziej dużymi złożami granitu strzegomskiego i zarazem jedną spośród największych kopalni granitu wewnątrz Polsce, posiadająca nazwę Granit (wybierz nasze blaty granitowe wrocław) Strzegom S.A. Kopalnia granitu Strzegom (więcej opinii na ten temat), a dokładniej „Kopalnie” granitu Strzegom, posiadają prawie 200 lat historii, albowiem spółka została uaktywniona konkretnie wewnątrz 1830 roku. Dzięki wspomnianej stronce kopalni, czyli dokładnie: .

pl/ mamy możliwość dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat wspomnianych kopalniach, między innymi jakie rzeczy produkują, jaka bywa konkretnie ich historia, jakie mają obiekty referencyjne, czy najzwyczajniej w jaki sposób się z nimi skontaktować. Na stronce istnieje również lista wspomnianych już wytworów, razem z opcjami ich doboru (dla przykładu klasy czy też wielkości) przypisane do danej surowcowi.