Kontrola dostępu w hotelu

Jeszcze jakiś czas temu kontrola dostępu w hotelu opierała się praktycznie wyłącznie na systemie zamków elektronicznych, które otwierane są poprzez użycie kart zbliżeniowych. Rozwój technologii umożliwił stworzenie systemu „jednego klucza”, co ułatwiło korzystanie z hotelowego parkingu, basenu, sauny, itp.

Nowoczesne karty wykorzystywane w hotelach mogą zapisać wiele informacji, dzięki czemu eliminują dawne ograniczenia, jak również pozwalają na prowadzenie informacji do komputera. Specjalne oprogramowania udzielają dostępu do poszczególnych stref czy meldowania gości oraz przekazywać informacje o wykonanych czynnościach.
System kontroli dostępu w hotelu funkcjonujący na zasadzie „jednego klucza” wiąże się z koniecznością posiadania domofonu IP. Takie domofony są przydatne także w małych hotelach, w których obsługa jest często wspólna dla kilku stref. W takiej sytuacji jedna karta pozwoli zaoszczędzić na kosztach.

Najrozmaitsze wiadomości z reguły uaktualniają się dość często – aktualna publikacja (https://suninvest.pl/oferta/pompy-ciepla/) za każdym razem się przyda. Pragnąć się z nią zaznajomić, kliknij w wskazany link – pod nim wszystko dla Ciebie zreferowaliśmy.

Domofon IP może być wyposażony nie tylko w czytnik kart, ale także kamerę. W ofercie dostępnych modułów znajdziemy też kamerę działającą w ciemności. Domofon może pracować z zewnętrznymi urządzeniami do kontroli dostępu. Konkretne opcje uzależnione są od danego modelu domofonu.

Czy musisz znaleźć pokrewny tekst? Jeśli tak, to śmiało kliknij ten odsyłacz i zerknij na witrynę (https://www.prymat.net/oferta/szalunki/), która zapewne także przykuje Twoją uwagę!

Na przykład dostępny jest domofon, który może otwierać drzwi poprzez kartę lub kod, ale także telefon działający w sieci lub inne urządzenie.

Wanna

Autor: Jokari
Źródło: Jokari
Wrocław

Autor: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com

Nowoczesne domofony można w łatwy sposób powiązać z istniejącymi już systemami monitoringu oraz ochrony budynku hotelu. Dane zapisywane na kartach są szyfrowane tak, że właściwie niemożliwe jest wykonanie kopii karty czy otwarcie hotelowego zamka.

Systemy “jednego klucza” dzięki swojej niezawodności, trwałości oraz uniwersalności stosowane są w najbardziej renomowanych obiektach. Wysokiej jakości mechanizmy cechują się nie tylko zaawansowaniem, ale również wytrzymałością oraz długą żywotnością.