Komora tlenowa pod odpowiednim ciśnieniem może ocalić komuś życie — w szczególności osobom z poparzeniami lub po zatruciu czadem

Tlen hiperbaryczny jest w stanie ocalić życiu w momencie poparzeń lub zatruć dwutlenkiem węgla.
W Polsce jest kilkanaście klinik, które mają komory tlenowe.

Internet

Autor: Praktiker
Źródło: Praktiker

robot kuchenny w częściach

Autor: romana klee
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to bezpieczna oraz nieinwazyjna metoda leczenia, która przynosi zadowalające rezultaty. Potrafi zdziałać prawdziwe niesamowite rzeczy. Współcześnie stosuje się takiego rodzaju leczenie także w przypadkach regularnie nawracających infekcji kanałów oddechowych. Niektórzy twierdzą także, że pomaga na długowieczność. Jednakże nie zostało to uzasadnione naukowo. Dzisiaj wiele ośrodków prywatnych ma ogromne komory, w których mieści się w tym samym czasie nawet kilkanaście osób. Takiego rodzaju komora hiperbaryczna posiada wygodne leżanki, a w środku leci muzyka. Można się odprężyć lub czytać gazetę. Z reguły sesje trwają około godziny. Możemy zapłacić za kilka takich sesji i chodzić na nie ciągiem. W poważnych przypadkach chodzi o to, by uratować ludzkie życie. Wówczas komora jest używana tylko w szpitalach. Ta bywa mała — na jedną osobę. Niekiedy chorzy znajdują się w niej przez kilka miesięcy i wracają do zdrowia. Komora sprawdza się fantastycznie w przypadku takich schorzeń jak: owrzodzenia czy martwicę, ale także odleżyn i ropni. Są jednak sytuacje, gdy komora nie jest dobrym sposobem leczenia.

Przykładowo, gdy ktoś ma rozrusznik serca lub jest to kobieta w ciąży. Pamiętajmy o tym, aby każdy zamiar wykupienia sesji w komorze skonsultować najpierw z lekarzem. Powinien nas zbadać i dopiero wówczas wydać opinię.