Kominek w salonie: jaki zakupić? Wskazówki i inspiracje

Kominek w salonie ogrzewa, zdobi, pozwala weselić się na co dzień magicznym widokiem ognia – nie tylko w domku jednorodzinnym, ale także w kwaterze w bloku.

Naprowadzamy, jaki kominek będzie najlepszy do twojego salonu.

klasyczny salon z kominkiem

Źródło: flickr.com
Kominki Wrocław z ceglanym paleniskiem. Eksploatuje się w nim sporo drewna, a do salonu, trafia ledwo 20 proc. energii. Trzeba również bez ustanku pilnować ognia, żeby strzelające iskry nie spowodowały pożaru. Kominek z wkładem. Wkłady kominkowe Wrocław mogą być żeliwne (drogie, ale trwałe) lub ze stali (tańsze, lecz kiedy jeden fragment się popsuje, w większości wypadków trzeba wymienić wszystko).
kominki wrocław

Autor: Umberto Brayj
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy pragniemy cieszyć się dobrym sprzętem za umiarkowaną cenę, nie należałoby stawiać na wkłady tańsze niż 4 tys. zł. Atrakcyjnym podejściem może być wkład do kominka z tak zwanym wodnym płaszczem, który to podłącza się do CO. Korpus takiego wkładu posiada podwójne ścianki; powierzchnia między nimi jest wypełniona wodą, która nagrzewa się ciepłem z kominka i „wędruje” do grzewczej instalacji.
Ładnie wyglądają wkłady kominkowe Wrocław oszklone z 3 stron i kątowe. Są także kominki z zaokrąglonymi szybkami, które emitują więcej ciepła niż zwykłe i zapewniają lepszy widok na płomień; niestety, kosztują więcej- -> sprawdź informacje.

Zainteresowały Cię treści zawarte w tym poście? Odczuwasz jednakże niedosyt? W takim razie zachęcamy do nowej strony – naciśnij tu apartamenty na sprzedaż rewal i przenieś się tam.

Ogromnie praktyczne będą szybki samoczyszczące – od wewnętrznej strony zalane przezroczystą warstewką metalu, od której odbija się ciepło.

Droższe modele palenisk, z drzwiczkami typu open-close, mają dekoracyjne panele, za jakimi ukryjemy całe palenisko, a także harmonijkowe ażurowe żaluzje, dzięki jakim można dopasowywać dawkę ciepła przekazywanego do pomieszczenia.