Kilka słów o tym, jak spowodować, by nasze mieszkanie było słoneczne

Najczęściej, gdy nabywamy mieszkanie lub budujemy dom, myślimy o liczbie pokoi czy ustawieniu kuchni. Istotna bywa dla nas także obecność spiżarni czy windy.

Widoki w Gdańsku

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com
Nieczęsto myślimy o oknach, a to spory błąd.
Wchodząc do mieszkania, które mamy zamiar nabyć, z reguły nie myślimy o tym, czy jest ono słoneczne. W pustych pomieszczeniach i przy wybielonych ścianach zawsze wydaje nam się dosyć jasno. Dopiero po pomalowaniu pomieszczeń oraz wniesieniu mebli może wyjść na jaw to, że nasze gniazdko jest dosyć ciemne. Może być kilka powodów takiego stanu, na które nie mamy najmniejszego wpływu. Na przykład nasze okna mogą być zwrócone na północ lub na ulicy może stać duże drzewo. Jednak to nie jest tragedia. Należy tylko zastanowić się nad tym, w jaki sposób możemy zaprosić światło do naszego mieszkania. W tej sytuacji zawsze warto przyozdobić okna czymś innym niż zasłony. Są one zwykle przyciężkawe oraz sprawiają mroczne wrażenie. A tego byśmy przecież nie chcieli. Możemy zamówić piękne oraz cienkie firanki, które będą ochraniać naszą prywatność, ale przepuszczać także znaczną ilość światła. Trafiona dekoracja okien spowoduje, że w pomieszczeniach będzie przytulniej. Pamiętajmy też o tym, że okna nie mogą być przysłonięte żadnymi kwiatami.

Jeżeli nasze mieszkanie wydaje się być naprawdę ciemne, to musimy też podumać o kupnie luster albo na przykład kryształowych lamp. Dzięki rozpraszanemu przez nie światłu, będzie zdawało się nam, że w pokoju jest widniej. Istnieją różne sposoby designu wnętrz i okien.naciśnij i sprawdź – link tu… -Warto o tym poczytać w internecie.