Kilka podstawowych informacji o klimatyzatorach

Jeszcze do niedawna klimatyzator był uznawany za asortyment luksusowy. Obecnie jednak klimatyzatory w budynku spotykane są coraz częściej. Najbardziej popularne są klimatyzatory split i te przenośne.
Jeżeli w naszym mieszkaniu jest za gorąco, klimatyzator z pewnością nam się będzie przydawał.

klimatyzator przenośny

Autor: haru__q
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba jedynie starannie przeanalizować jego Wybór, aby definitywnie się nie rozczarować z wyników chłodzenia. Warto mieć świadomość, że klimatyzatory typu split są produkowane również w opcji mobilnej i nie potrzebują montażu na stałe. Można też spotykać na rynku jednoczęściowe klimatyzatory nieco starszego typu, które są instalowane na stałe w oknach. Wszelkie klimatyzatory mogłyby ochładzać powietrze, a niektóre mogłyby również je ogrzewać. Klimatyzatory nie tylko ochładzają dane pomieszczenie, lecz dzięki zachodzącej w nich kondensacji są w stanie również usuwać z powietrza nadmiar zawilgocenia. Klimatyzatory mogłyby być produkowane w wersji przenośnej lub stacjonarnej.

Kliknij ten link i sprawdź tu Wskaźnik położenia FM GLOBAL dodatkowe informacje na opisywany temat – one z całą pewnością Cię zaciekawią, więc nie wahaj się zbyt długo:)

Te ostatnie są instalowane do ściany lub do stropu. Jest to fundamentalny podział tego typu urządzeń do klimatyzacji budynków oraz mieszkań.

5 żelaznych zasad, jak radzić sobie z upałem

Autor: Grupa Scanmed Multimedis
Źródło: Grupa Scanmed Multimedis
Oświetlenie w Twoim domu

Autor: Elneo
Źródło: Elneo
Klimatyzator przenośny to najczęściej jednoczęściowe urządzenie, odmienne spotykane nazwy to klimatyzatory monoblokowe albo kompaktowe. Klimatyzatory Split mogą być sprzedawane również w wersji przenośnej i nie wymagają w takiej sytuacji montażu na stałe. Odbiorcom wydaje się, że klimatyzator przenośny jest bardziej praktyczny, ponieważ można by go postawić tam, gdzie chcemy schłodzić powietrze, a następnie przenieść go w zupełnie inne miejsce. Jednak urządzenia przenośne posiadają niestety duże wady. Ich efektywność jest relatywnie mała, więc dosyć często nie są w stanie schłodzić pomieszczenia w satysfakcjonującym nas stopniu.

Klimatyzator przenośny musi być ustawiony w pokoju, w którym można by otwierać okno. Do ochładzania skraplacza stosowane jest powietrze zewnętrzne pobierane za pośrednictwem rurki wystawionej za otwarte okno.