Kilka najważniejszych informacji o wentylatorach promieniowych

WentyLatory typu promieniowego znajdują swe zastosowanie w miejscach, w których w zestawieniu z wentylatorami osiowymi może dochodzić do znacznie wyższego ciśnienia przy takim samym lub bardziej znaczącym przepływie powietrza.

Wentylator promieniowy zasysa powietrze równolegle do osi napędu, przekierowuje też powietrze przez rotację wirnika o 90 stopni i następnie wydmuchuje je w sposób promieniowy. Przy wykonaniu z obudową spiralną powietrze wydmuchiwane jest w konkretnym kierunku. Bez obudowy, promieniowy wentylator wydmuchuje powietrze promieniowo z obszaru wirnika. Tego typu wentylatory promieniowe pokrywają trochę szerszy zasięg wydajności. Program wentylatorów promieniowych zawiera oprócz typowych dmuchaw również wentylatory transportowe czy wentylatory promieniowe otwarte. Dla zakresu niskiego ciśnienia do maksymalnego 8000 Pa. W sprzedaży są oferowane dmuchawy promieniowe, w większej części z zagiętym do tyłu wirnikiem (częściowo z wirnikiem bębnowym) wykonanym z aluminium, stali szlachetnej albo ze stali.
koszt

Autor: Fiona MacGinty-O’Neill
Źródło: http://www.flickr.com
Co poniektóre narzędzia zasysają powietrze dwustronnie i mogą przez to przetwarzać bardzo wysokie strumienie powietrza mogące wynieść nawet do 600 tysięcy m3/h. Przy wentylatorach promieniowych otwartych skrót PFL to zasięg niskiego ciśnienia. Dmuchawy z otwartymi wirnikami bez obudowy są doskonałe do zastosowań zintegrowanych. W zależności od serii wentylatory promieniowe mogłyby być wykonane z otwartym napędem, silnikiem sprzęgłowym albo pasowym. Dla dużej ilości typów tego typu sprzętów jest dostępny również napęd przez falownik. Co poniektóre wentylatory promieniowe mogłyby poruszać się w zakresie średniego ciśnienia do 17500 Pa.

Mogą generować ciśnienie za pośrednictwem wygiętych do tyłu wykonanych z aluminium wirników, wytworzonych ze stali albo przy wykorzystaniu stali szlachetnej. W kwestii tego typu jak wentylatory promieniowe otwarte, skrót PFM oznacza odpowiednią dmuchawę średniego ciśnienia.

Czy spodobała Ci się kluczowa treść (www.woodfloors.pl/panele-winylowe-wroclaw/) w naszym tekście? Czujesz ochotę na jeszcze? Zatem zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej nowej witryny.

Tego typu urządzenia są znakomite do zastosowań zintegrowanych.