Kilka bardzo istotnych informacji odnośnie magnezu

Niedobór magnezu, czyli hipomagnezemia, przynosi objawy, które mogą być bardzo niejednoznaczne.
Zanim rozpoczniesz biegać do lekarza, zacznij od uzupełnienia magnezu. Dowiedz się jakie są idealne źródła magnezu.

Magnez jest konieczny dla organizmu, aby procesy życiowe mogły odbywać się dobrze. Tymczasem znaczna grupa osób cierpi na niedostatek magnezu, zatem hipomagnezemię. Najczęstszym argumentem jest spożywanie żywności wysokoprzetworzonej, życie w nieustannym zabieganiu czy też w zdenerwowaniu. Nasycenie magnezu w organizmie redukuje się także w rezultacie niektórych chorób, zażywania lekarstw czy znacznego wysiłku fizycznego. Magnez normalizuje funkcje systemu nerwowego oraz przyspiesza działanie szarych komórek. Ma udział w zmianie węglowodanów, tłuszczów i białek.

Wejdź na ten odsyłacz i zobacz więcej wskazówek tutaj (www.abimeble.pl/) odnoszących się do rozważanej w tym wpisie sprawy. Te rady niewątpliwie też na długo zostaną w Twej głowie.

Warunkuje także dostawę siły do tkanek oraz komórek ciała, wyjątkowo najbardziej wrażliwych na jej niedobór komórek stresowych mózgu. Redukuje także ich nadpobudliwość, działając na ciało uspokajająco.

zabawki

Źródło: pixabay.com
Magnez poprawia pamięć oraz rozumowanie. Jest też odpowiedzialny za poprawne funkcjonowanie systemu naczyniowo-sercowego. Okazuje się, że mieszkańcy obszarów, w których występuje tzw. twarda woda, która posiada wiele magnezu znacznie rzadziej mają zawał mięśnia sercowego. Naukowcy sądzą, że żeby wszyscy pili tego typu wodę, to ilość zgonów na zawał serca zmniejszyłaby się nawet o kilkanaście %. Magnez nie tylko zapobiega chorobom mięśnia sercowego, lecz także wspiera ich uzdrawianie. Należy go podawać dożylnie po zawale, gdyż zapobiega pojawianiu się skrzepów oraz niebezpiecznej arytmii.

Jeżeli zatem w organizmie występuje niedostatek magnezu, to ściany naczyń krwionośnych niestety mogą się obkurczać. To zaś może kierować do podnoszenia ciśnienia krwi. Dlatego też ludziom posiadającym nadciśnienie tętnicze zaleca się przyjmowanie suplementów, które są bogate w magnez.