Każdy z nas pamięta z pewnością meble wykonane ze sklejki, ale ich zastosowanie jest o wiele szersze

Różnego typu dykty zazwyczaj nie cieszą się popularnością, bo błędnie kojarzymy je jedynie z komunistycznymi meblościankami.

masaż relaksacyjny

Autor: RelaxingMusic
Źródło: http://www.flickr.com
reprodukcja obrazu Pierre-Paul Ruben

Autor: Institutnationaldhistoiredelart‎
Źródło: http://www.flickr.com
Sklejka posiada dość szerokie zastosowanie. Z reguły wszystkim kojarzy się jedynie z fatalnej jakości meblami z czasów Polski Ludowej.

Masz ochotę przejrzeć inne interesujące artykuły? Zapraszamy więc na stronę twórcy (https://www.sanex-lowce.pl/). Tam czekają na Ciebie dokładne wiadomości.

Jednak to krzywdzące skojarzenie. Istotne wydaje się być, aby poznać ogólne spektrum możliwości, które daje nam ten typ tworzywa. Jest ona robiona z różnych gatunków drewna. Jej zewnętrzne powłoki mogą być wyprodukowane nawet z dosyć rzadkiego egzotycznego drzewa. Najistotniejsze jest to, że warstwy wewnętrzne są najczęściej wykonane z taniej brzozy lub sosny. Wówczas deska prezentować się będzie niczym stuprocentowy dąb albo buk, a będzie o wiele tańsza oraz lżejsza. Fakt, sklejki bywają często używane do produkcji mebli. Jednakże znacznie częściej zobaczymy je dziś w budownictwie (stropy), w produkcji opakowań (kartony) oraz w produkcji zabawek. Ich zastosowanie doprawdy jest ogromne i zobaczymy je w wielu sektorach przemysłu. Sklejka z reguły posiada ona wiele warstw, ale jej szerokość jest w stanie się znacznie wahać od 3 do na przykład 40 mm. Z reguły na sklejkach można też znaleźć informację, że jest ona wodoodporna. Należy tutaj jednak wyjaśnić, że drewno zazwyczaj nasiąknie wodą.

Chodzi tu po prostu o klej, który jest używany do sklejania poszczególnych warstw. Nie napęcznieje on więc od wilgoci i nie sprawi, że na zewnętrznej warstwie sklejki pojawią się wybrzuszenia. Musimy o tym pamiętać podczas zakupów.