Karta hotelowa, która zastąpiła nie tylko klucz, lecz wszelkie urządzenia elektryczne

Czy pamiętacie jeszcze, że dekadę temu ludzie zachwycali się kartami mieszczącymi 20 piosenek? Prawda, iż zdaje się jakby było to setki lat temu? Dziś produkowane są karty o pojemności 64 GB, dyski HDD o pojemności 1000 TB, zaś my pragniemy porozmawiać na inny temat.

Pewna firma wprowadziła na rynek innowacyjny system, jaki automatyzuje pracę urządzeń w hotelu, natomiast wszystko oparte jest na…karcie hotelowej.
karta hotelowa

Autor: Ospel
Źródło: Ospel
Wprowadzony system oparty jest przede wszystkim na bezprzewodowym łączu karta hotelowa-odbiornik w pokoju Nowy system nie tylko otwiera drzwi, w momencie gdy do czytnika przyłożona zostanie karta, lecz także na bieżąco będzie informować w jakim miejscu w pomieszczeniu znajduje się właściciel karty. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pracownicy hotelu będą mieli szansę szybciej zadziałać, jeżeli ktoś straci przytomność. Specjalne urządzenie, które będzie połączone z komputerem hotelowym, może posiadać różne funkcje. Najbardziej rozbudowane wersje będą posiadać funkcje: otwierania i zamykania pokoju gościa, włączania światła na powitanie, wyświetlenie statusu („proszę nie przeszkadzać” albo „proszę o sprzątaczkę), podłączenia wybranych obwodów elektrycznych oraz klimatyzacji, kontroli opuszczenia żaluzji oraz otwarcia i zamknięcia okien. Prawda, że jest to genialny system, który zezwala gościom niemalże w pełni spersonalizować funkcje pokoju wedle prywatnych przyzwyczajeń. Goście poprzez kartę ustalić kiedy system ma włączyć ogrzewanie, zasunąć rolety.

Jeżeli chcesz bezzwłocznie znaleźć pokrewne teksty dotyczące omawianego zagadnienia, zobacz dodatkowe info na innej tego typu witrynie.

System rozpozna również jakiej karty użyto, także żaden inny gość nie będzie miał możliwości wtargnąć do pokoju, w dodatku system natychmiast poinformuje obsługę o próbie włamania (szukaj ciekawych ofert na stronie ). Zdaje się, że jedyną wadą technologii jest system hotelowy, który w momencie awarii…odłączy wszystkie urządzenia w pomieszczeniach hotelowych. Lecz trwają obecnie prace nad ulepszeniem systemu tak, by urządzenia w pokojach działały również w trybie awaryjnym.

Dzisiaj przy pomocy jednej karty człowiek będzie miał możliwość personalizować funkcje pokoju hotelowego pod własne potrzeby. Karta hotelowa nie tylko zastąpi klucze, ale włączniki świateł, pilot do klimatyzacji, w gruncie rzeczy obsłuży wszelkie urządzenia oraz instalacje elektryczne.