Jeżeli chcemy kupić mieszkanie, to powinniśmy rozejrzeć się trochę i przyjrzeć się bliżej rynkowi deweloperskiemu

Rynek deweloperski jest w Polsce dość rozwinięty. Przez to poszukiwania idealnego lokum mogą dłużej potrwać.
Zakup mieszkania nie jest łatwą rzeczą, więc ten, kto chce to zrobić, musi wcześniej przemyśleć kilka kwestii.

rzut - mieszkania

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze — ważne pytanie brzmi, czy będzie nas na to stać. Rynek nieruchomości zapewnia różne ceny i wielkości mieszkań. Zatem powinniśmy zweryfikować, na co możemy sobie pozwolić. Jeżeli już dostaliśmy odpowiedź z banku, że posiadamy zdolność kredytową, to warto znaleźć solidnego dewelopera i udać się do jego biura. Na miejscu zapewne odbędziemy poważną rozmowę z pracownikiem, który przedstawi nam kilka różnych propozycji.

Sprawdź, co jest w najświeższym tekście (http://www.kador.pl/logistyka-przemyslowa/). Te informacje także z pewnością będą dla Ciebie zajmujące, gdyż opisują podobną problematykę.

Przede wszystkim zapyta o to, jaka dzielnica oraz jaki metraż nas interesują. W dalszej kolejności będzie chciał ustalić, czy chcemy mieszkać na parterze czy raczej na wyższej kondygnacji. Istotny jest metraż, ale również ilość pomieszczeń. Jeśli posiadamy szkraby, to pewnie będziemy potrzebować ich więcej. Trzeba sobie odpowiedzieć też na pytanie, czy istotne będzie dla nas nasłonecznienie mieszkania. Jeśli tak, to należy kupować te, które posiadają okna na południe lub przynajmniej na zachód. Dla niektórych ważna jest też kwestia windy w bloku i miejsc dla samochodów w podziemnych parkingach.

Gdy już zdecydujemy się na swe wymarzone mieszkanie, to będziemy musieli oprócz tego dopełnić wszystkich formalności — zawrzeć umowę wstępną oraz zacząć załatwiać pożyczkę.