Jeśli chcemy wreszcie mniej tracić na ogrzewanie, to warto ocieplić swój dom

Kilka decyzji może nam pomóc w zmniejszeniu faktur za ogrzewanie. Jednym z najważniejszych wydaje się być dobre ocieplenie budynku.
Wymiana okien na plastikowe oraz bardziej szczelne albo ocieplanie domu to jedne z takich inwestycji, których zapewne nie będziemy żałować.

drewno

Autor: E. Dronkert
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli dysponujemy większymi finansami, to możemy zdecydować się na większą inwestycję oraz podejść do remontu na poważnie. Możemy zacząć od osuszenia i ocieplenia piwnic. Po dokonaniu hydroizolacji będziemy w stanie przystąpić do przyklejania styropianu przy użyciu dobrego kleju. Należy mieć na uwadze to, by płyty były układane dokładnie oraz ściśle jedna do drugiej przylegały. Muszą być układane na tak zwaną mijankę, czyli z przesunięciem płyty w następnym rzędzie o pół jej szerokości. Równie dokładnie należy przyklejać styropian (Zobacz kliny styropianowe spadkowe) przy otworach na okna i drzwi. Wszyscy ci, którzy zdecydują się także na ocieplony budynek położyć kolor, muszą pamiętać o tym, że należy odczekać, dopóki klej i całe ocieplenie się nie ułoży i wyschnie. Pośpiech będzie tu zapewne złym doradcą. Pamiętajmy też, aby nająć fachowych wykonawców, którzy będą znali się na swojej pracy. Tak samo ważne będzie racjonalne podejście do materiałów. Pewnie warto wyłożyć trochę więcej, ale być pewnym jakości produktu.

Trzeba też poinformować ekipę, żeby właściwie wykonała podłoże pod styropian. Nie powinno być ono zbyt grube. Oprócz tego źle nałożony klej może sprawić, że naprężenie wewnętrzne, które istnieje w styropianie zerwie płyty z muru.