Jakim sposobem dobrze wybrać projekt domku?

Czym się pokierować: bryłą budynku, dachem, liczbą przyszłych lokatorów czy zaplanowanym tarasem? Zbadajmy kilka istotnych kwestii dla budownictwa jednorodzinnego.
Obecnie na rynku jest dostępnych kilkanaście tysięcy projektów gotowych.

lampy

Autor: Horst JENS
Źródło: http://www.flickr.com

W jaki sposób z takiej liczby wybrać ten jedyny, zakładając, iż „budujemy jeden budynek na całe życie”? Większość inwestorów wybiera swój wymarzony projekt domu, bo jest „ładny”. Jednak to, że projekt jest ładny, nie znaczy, że domek będzie funkcjonalny. A wszak o to właśnie idzie: by dom spełniał swoją rolę – aby nam się dobrze, funkcjonalnie rezydowało, a nie ażeby sąsiedzi admirowali z zachwytem i nutką zazdrości, że jest piękny. To dość rozpowszechniony błąd wśród inwestorów: przykładowo „współmałżonka wyselekcjonowała, dlatego że jej się podoba, ma ładny odcień oraz ozdobny dach” Nie podpowiadam, żeby w związku z tym skreślać na wstępie projekty domów piękne, urocze etc., jednak należałoby zajrzeć do środka, by przekonać się na sto procent, że nie dość, iż domek podoba mi się pod względem obrysu, lecz też spełnia moje wymagania funkcjonalne.
Mój dom musi być piękny dla mnie i dostosowany do mego stylu życia jak też wymogów funkcjonalnych.
wynajem
Kamień elewacyjny CYKLOP® z serii Relief®

Autor: Bruk-Bet®
Źródło: Bruk-Bet®
Budowa domu jest niezaprzeczalnie poważną inwestycją, pochłaniającą czas jak też pieniądze, stąd też wskazane jest troszeczkę czasu przeznaczyć na dobór odpowiedniego projektu, zarówno pod kątem swych wymagań, jak i wytycznych z planu zagospodarowania terenu.

Kliknij bez obaw ten odnośnik a przekonasz się, że w najświeższym źródle przedstawiono bardzo ciekawe informacje. One też są dające do myślenia.

Miejmy na względzie, że zaordynowania planu miejscowego dla danej parceli, częstokroć determinują parametry naszego przyszłego budynku oraz powinniśmy się do nich zastosować, by otrzymać pozwolenie na budowę.

Jeżeli mamy za sobą zmagania z planem zagospodarowania jak też przeanalizowane wymiary parceli, teraz skoncentrujmy się na tym, czego przyszły użytkownik budynku wymaga od projektu? Przeanalizujmy swoje wymagania, jeżeli nie posiadamy auta, wybierzmy projekty domów bez garażu.