Jakiego typu agregat prądotwórczy rzeczywiście warto kupić? Na które rzeczy dobrze jest zwracać uwagę?

Coraz częściej można spotkać się z awarią sieci energetycznej, ten problem może spotkać całkiem sporo osób. Tym częściej taki problem jest ważny w czasie zimy, w tym czasie jest duże prawdopodobieństwo, iż zabraknie nam zasilania. W wielu domach zwiastuje to spore kłopoty, takie jak brak ogrzewania, a przy bardzo niskiej temperaturze poza domem, może być ciężko wytrzymać. Z tego względu coraz większa ilość osób rozważa kupno dodatkowego źródła zasilania. Tego typu źródłem jest agregat prądotwórczy. Jak wybrać najlepszy model?

W czasie wyboru takiego sprzętu należy zastanowić się nad paroma kwestiami. Podstawowa odnosi się do tego, jakiego rodzaju odbiorniki energii elektrycznej chcemy podpiąć do naszego agregatu. Odbiorniki dzielą się zaś pod kątem poboru mocy, jakiego potrzebują. Są w związku z tym agregaty prądotwórcze jednofazowe jak i trójfazowe. Te pierwsze wymagają napięcia 1~230 V. To urządzenia o niewielkiej mocy, tak więc często w tej kwestii mówi się o rzeczach zaliczanych do AGD, silnikach elektrycznych jednofazowych. Agregaty prądotwórcze jezdnofazowe – sprawdź.
agregat

Autor: Honda
Źródło: Honda

Odbiorniki trójfazowe charakteryzują się całkiem sporą mocą, czyli obejmują takie urządzenia jak kuchnie AGD trójfazowe i ogrzewanie elektryczne. Wcześniej wspomniane urządzenia jednofazowe są idealne dla tych użytkowników, którzy nie planują zasilania za ich pomocą urządzeń trójfazowych. W tego typu sytuacji zalecane jest używanie także dodatkowego przewymiarowania. Zapotrzebowanie sprzętów rezystancyjnych na moc musi mieć chociaż 1,2 więcej od mocy znamionowej konkretnego sprzętu.

Zainteresował Cię taki artykuł? Zobacz i sprawdź firma przeprowadzkowa wrocław koniecznie, tutaj jest coś, co prawdopodobnie także jest wartościowe.

Natomiast dla urządzeń indukcyjnych agregat musi posiadać zapotrzebowanie mocy chociażby trzy razy większe od mocy znamionowej urządzenia. Sprawdź agregaty firmy Kruzer.

Dlaczego tak jest? Powodem tego są prądy rozruchowe konkretnych sprzętów, przykładowo moc potrzebna w czasie startu silnia elektrycznego bywa dwa a nawet cztery razy większa, aniżeli jego wykorzystywana moc w czasie normalnej pracy. Gdy kupujemy agregat trójfazowy to właściwie kupujemy aparat o uniwersalnym charakterze, bo jesteśmy w stanie pod niego podłączyć w tym samym czasie urządzenia jednofazowe, jak też trójfazowe, a to z tego względu, iż mamy komplet wejść – trójfazowych i jednofazowych.