Jakiego rodzaju są sposoby na walkę z wilgocią w domu?

Walkę z wilgocią w mieszkaniu zacząć się powinno od uświadomienia sobie skąd się ta wilgoć bierze oraz w jaki sposób usunąć jej nadmiar. Najważniejszą przyczyną wilgoci w mieszkaniu może być niewłaściwa izolacja cieplna mieszkania albo źle funkcjonująca wentylacja.

wilgoć w domu

Autor: „StudioZ Projektowanie i Aranżac
Czynnikiem, który służy gromadzeniu się wilgoci są szczelnie zamknięte drzwi oraz okna, które są wyprodukowane z tworzyw sztucznych i ograniczają wymianę powietrza w pomieszczeniach. Dodatkowo codzienne prace, które wykonywane są w mieszkaniu zatem gotowanie, prasowanie czy gorąca kąpiel, powiększają znacznie poziom wilgotności w danym momencie. Potrzebują one sprawnego odprowadzenia wilgoci na zewnątrz. Sama wilgoć w domu to nie jest problem. Kłopoty rozpoczynają się wtedy, kiedy nie ma efektywnej drogi na pozbycie się jej w krótkim czasie. Warto zwrócić uwagę na parę objawów, które ostrzegają nas, że jest coś nie tak. Są to zaparowane okna, nie schnąca długi czas podłoga oraz ręczniki, aromat stęchlizny, który unosi się w powietrzu i czarne przebarwienia, które pojawiają się na ścianie. Lokalem, na które zwracać należy specjalną uwagę jest łazienka, ponieważ produkujemy tu najwięcej wilgoci.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy tekst, to sprawdź szczegóły (http://www.log-trans.pl/), które także są na opisywany temat. Zawsze dobrze jest znać więcej szczegółów.

Warto czasami zainwestować w niewielki wiatrak, który może dopomóc nam wyzbyć się nadmiaru wilgoci.

W innym przypadku grozi nam rozwój grzybów oraz pleśni na ścianach wraz z brzydkim zapachem. Pleśnie oraz grzyby preferują miejsca zawilgocone, słabo wentylowane i ciemne. Lubią również miejsca zakurzone za ciężkimi meblami w trudnodostępnych rogach. Grzyby charakteryzują się tym, że jeśli się głęboko zakorzenią w ścianę, są wtedy niezwykle trudne do usunięcia. Jedynym ratunkiem wtedy jest gruntowny remont. Także zapobiegawczo warto zabezpieczać pomieszczenia te wyjątkowo narażone na działanie wilgotności. Są to łazienki, kuchnie oraz pralnie. W przypadku wykończenia ceramicznymi płytkami warto wykonać pod nimi przeponę wodoochronną.

Jeśli kłopot zauważony zostanie w porę, pomocne będzie wielokrotne wietrzenie miejsc, ułatwienie systemu wentylacyjnego i osuszacze powietrza. W wypadku zaatakowania głębokiego ścian przez grzyb, prace zacząć należy od usuwania grzybni.