Jakiego rodzaju są atuty mieszkania w bloku oraz czy są jakiekolwiek wady?

Powodem, który przemawia za życiem w bloku jest jego praktyczność.
Nieistotne czy jest to blok z tzw. wielkiej płyty czy też nowoczesny budynek deweloperski. Jeśli zdecydujemy się na zakup albo wynajęcie lokum w bloku, wtedy otrzymujemy przygotowaną przestrzeń do życia.

Z góry mamy określone należności za gaz, wywóz śmieci czy też doprecyzowany czynsz. Bardzo rzadko się zdarzają nieruchomości w blokach, które wymagają gruntownego remontu. Posiadamy pośród nich bardziej znaczące nadzieje, aby odnaleźć wnętrze o przystępnym standardzie i w korzystnym stanie technicznym. Niezwykle znaczną mocną stroną są również spółdzielnie mieszkaniowe albo wspólnoty, które zapewniają regularną opiekę nad naszym budynkiem. Również zapewniają regularne remonty, docieplenia czy też wymiany elektrycznej albo gazowej instalacji. Mieszkanie w bloku bardzo często jest przytulniejsze. Pomieszczenia są małe oraz nie ma w nich wysokich sufitów, które znacznie utrudniają zaaranżowanie prawdziwie domowej atmosfery. Zaletą lokalizacyjną tego typu nieruchomości jest to, że otoczenie zazwyczaj jest spokojne, a w koło bloku jest wiele terenów zielonych. Są także boiska lub place zabaw. Można także znaleźć dyskonty i osiedlowe sklepiki.
blok

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com
drewna

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com

Mniejszą przestrzeń takiego lokum prościej jest także zachować w czystości. Nie trzeba także się martwić, że w zimie będzie za zimno. Ogrzewanie instalacje gazowe szczecin miejskie połączone z małą przestrzenią zagwarantują nam ciepło również w zimnych najbardziej miejscach. Lokum w bloku ma jednak także swe wady. Należy liczyć się z tym, że ściany w tego typu nieruchomościach są stosunkowo cienkie. Łatwo można by usłyszeć, co robi sąsiad, a jego impreza całonocna może się dać wszystkim we znaki. Esteci również mogliby być zawiedzeni tego typu wnętrzami przede wszystkim w wypadku bloków z wielkiej płyty.

Jeżeli ktoś szuka dużego lokalu, będzie trudno mu odnaleźć tego typu lokum w bloku. Na szczęście wychodzą naprzeciw nowsi deweloperzy, którzy oferują przestronne, atrakcyjne wnętrza. Jest to jednak związane z dużymi cenami takich lokali.