Jakiego rodzaju pokoje muszą zostać uwzględnione na planie hotelu?

Obszerne pokoje z dostępem do oddzielnej łazienki i tarasu, z którego można podziwiać wspaniałe obrazy. Ponadto wnęki na bar i na prywatny sejf. Duże, a tym samym niezwykle wygodne łóżko i oddzielna garderoba.

Tak powinien być wyposażony niejeden pokój hotelowy. Żeby tak było w rzeczywistości, wcześniej powinien zostać przygotowany odpowiedni projekt.
I to nie tylko samodzielnego pokoju, ale i cały projekt domów (www.dism.pl) hotelu. A tego typu mógłby być utrzymany zarówno w stylu klasycznym, jak i modernistycznym. Dużo jest zależne od lokalizacji, czyli między innymi planu zagospodarowania przestrzeni, jak i życzeń samego przemysłowca. Jeżeli idzie o wnętrze budynku, jest ono projektowane w biurze architektonicznym w analogiczny sposób, jak plan domu jednorodzinnego. Mogą być na nim zatem m.in. rzuty pojedynczych kondygnacji, na jakich są wymiary wszystkich znajdujących się w tamtym miejscu pomieszczeń. Należy jednak mieć w pamięci, że w wypadku takich budynków, na plan trzeba nanieść również inne pomieszczenia. Zaliczają się do nich schowki na brudną pościel czy na środki czyszczące. Ponadto budynki takie jak zajazd czy też właśnie hotel, muszą mieć wydzieloną część noclegową i restauracyjną. Ta natomiast wymaga oczywiście takich miejsc jak kuchnia czy też sala dla gości.
projekt hotelu

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu budynki muszą również mieć podpiwniczenie, w jakim znajdowałaby się między innymi kotłownia (skorzystaj z oferty na modernizacja kotłowni: więcej na stronie). Istotne są również pomieszczenia administracyjno – socjalne, wentylatornia czy też magazyny.

Jeżeli idzie o materiały budowlane, to tego typu projekt hotelu powinien uwzględniać ściany wykonane np. z pustaka ceramicznego o szerokości 29 cm czy styropianu o grubości 10 centymetrów. Całość może pokrywać tynk zewnętrzny.