Jakiego rodzaju panele wybrać na podłogę?

podłoga skomponowana z podłogowych paneli może wyglądać wspaniale lata, jeżeli będzie eksploatowana należycie.
Jednak panele panelom nie równe, zaś wybór nie będzie wcale taki łatwy.

działki
Autor: Nico Kaiser
Źródło: http://www.flickr.com
Które podłogowe panele zakupić – drewniane czy też laminowane? Co będzie najlepsze na Twoją posadzkę? Kilka podpowiedzi znajdziesz w naszym poradniku. Wybór deseniów paneli, tak drewnianych, jak też laminowanych, może przyprawić o zawrót głowy. Wierzchnie warstwy paneli drewnianych wykonywane są z kilkudziesięciu odmian drewna – krajowych oraz egzotycznych – które wyglądać mogą niczym leciwe drewno albo nowoczesne podłogi. Poza tym nierzadko jeden rodzaj występuje w kilku odsłonach różniących się usłojeniem oraz kolorystyką. Panele laminowane zaś imitują drewno, ale również kamień, posadzki z betonu jak też wzorzyste materiały.

Gdy sprawdzisz już poniższy artykuł, to dodatkowo zobacz też co zawiera porządna witryna (http://www.poltex.eu/kaski-bhp,g8.html), ponieważ opisuje ona tak samo interesujące kwestie.

Osiągalne są też panele w kształcie rombów czy kwadratów.

podłogi
Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpowszechniona, ale niesłuszna jest opinia, iż najbardziej trwałe są panele drewniane. – zgarnij rabat na panele podłogowe wrocław: glazurex.com.pl/ – doskonałej i gorszej próby możemy znaleźć zarówno pośród drewnianych, jak i laminowanych. By się o tym przekonać, wystarczy przyjrzeć się okresom gwarancji udzielanej na panele przez ich fabrykantów. Są one bardzo różnorodne. Panele drewniane są z reguły wykonane z trzech, sporadyczniej z dwóch warstewek różnorodnych gatunków drewna lub drewna połączonego z elementami drewnopochodnymi.

Ich wierzchnią warstwę może chronić od pięciu do siedmiu warstewek lakieru, olej albo winyl. Laminowane panele są najczęściej zbudowane z trzech warstw z surowców drewnopochodnych i tworzyw sztucznych.