Jakiego rodzaju oświetlenie wybrać do salonu i przedpokoju? Co będzie tutaj najlepsze?

Aranżując wnętrze naszego mieszkania musimy zadbać o odpowiedni klimat, który sprawi, iż zarówno domownicy, jak i nasi goście będą czuli się doskonale w tym miejscu. Takim nieodłącznym elementem jak i swego rodzaju kluczem do sukcesu jest oświetlenie domu. To dzięki właściwie wybranym lampom i rodzajowi światła, możemy otrzymać taki unikalny jak i przytulny wystrój wnętrz. Jak tego dokonać?

Wisząca lampa w salonie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej domy w ten sposób są skonstruowane, iż przychodząc z podwórka przechodzimy przez korytarz, z którego trafiamy do salonu. Jest to bardzo częsty schemat, jakby naturalny przy wytyczaniu ułożenia pomieszczeń w czasie budowania tego typu lokum (czytaj pełen raport). Osoby wchodzące do nas już od progu powinny czuć się w takim wnętrzu przyjemnie oraz przytulnie. Jest to też pierwsze wrażenie, jakie zostaje zapamiętane. Z tego powodu warto zatroszczyć się o to, jak wygląda takie wnętrze poczynając od samego wejścia. Świetnym sposobem okażą się nowoczesne kinkiety do przedpokoju, jakie dodadzą także swoim wyglądem wyjątkowego charakteru temu wnętrzu. Jeżeli nie chcemy robić aż takich zmian, możemy na przykład rozejrzeć się za piękną stojącą lampą, która będzie używana miast górnego światła. Można w ten sposób mieć efekt miłego oraz ciepłego wnętrza – zobacz kompletną ofertę pod adresem.

pokój dzienny

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Po czymś nowoczesnym w korytarzy pora na zrobienie jeszcze większego wrażenia przytulności, przez użycie tradycyjnych lamp w pokoju gościnnym. Nic tak jak lampy klasyczne do salonu, nie daje temu wnętrzu tak eleganckiego, wyjątkowego charakteru. Zabytkowe meble rzecz jasna mają duży wpływ na całość, jednak stracą wiele ze swojego czaru, jeżeli nie będą miały pięknej oprawy świetlnej. To właśnie przyjemne, ciepłe, boczne oświetlenie doda pokojowi gościnnemu prawdziwie gościnnego charakteru. Możemy zastosować również sufitowe światło w postaci pięknego żyrandola, jednak nie ma sensu nadużywać sufitowego źródła światła (sprawdź to). Znacznie lepszy efekt otrzymamy, jak źródło światła nie będzie umieszczone nad naszymi głowami, lecz najlepiej gdzieś z boku.naciśnij tutaj włączniki szklane dotykowe włączniki szklane dotykoweIstotne także jest to, iż jeśli już decydujemy się na lampy wiszące, to dobrze by miały włącznik z regulatorem jasności. W taki sposób będziemy mogli w dowolnym momencie zmieniać moc światła w zależności od potrzeb.