
Tak samo jak grzejniki pokojowe, kaloryfery montowane w łazienkach są dostępne w wielu kolorach i odmianach. W odróżnieniu od zwykłych kaloryferów są one oparte na różnych – czasami bardzo nowatorskich – systemach.
Jeśli ten tekst jest dla Ciebie wartościowy to sprawdź serwis dźwiękowe systemy ostrzegawcze, w którym przeczytasz tego typu informacje. One z pewnością będą dla Ciebie użyteczne.
Czy jest sens, by zamontować nowoczesne ogrzewanie?
Ogrzewanie na wodę
Kaloryfery mogą spokojnie zastępować typowe grzejniki łazienkowe poziome i zupełnie tak samo można je zamontować do centralnego ogrzewania. Zasada obsługiwania jest wyjątkowo łatwa – woda płynąca w kaloryferze, oddaje energię do pomieszczenia, podgrzewając naszą łazienkę. Grzejniki wodne mogą mieć jeden poważny mankament. Mogą działać tylko i wyłącznie w czasie zimy, dlatego też, nie będziemy mogli dogrzać pomieszczenia wedle własnego uznania.
Grzejniki na wodę i prąd
W przypadku grzejników wodno-elektrycznych podłączenie do instalacji jest bardzo podobne. Rozbieżność tkwi w metodzie podgrzewania wody. W kolektorze wbudowana jest dodatkowo grzałka na prąd. Ma ona pomóc w ogrzewaniu łazienki niezależnie od sezonu grzewczego. Dobierając taką grzałkę później, dobrze wiedzieć, by jej moc była słabsza od całkowitej mocy grzejnika przynajmniej o 100–150 W.

Kaloryfery zasilane na prąd mają małą moc i nie służą raczej do samodzielnego ogrzania łazienki. Dlatego też zwykle funkcjonują jako suszarki do bielizny np. garderoby. Montaż jest naprawdę banalny, podobnie jak sama obsługa. Da się powiesić je na ścianie i podłączyć je do prądu. Grzejniki takie dostosowane są do odpowiednich standardów. Ponadto niektóre z tych urządzeń mogą mieć specjalny bezpiecznik, wyłączający dopływ prądu. Więcej konkretnych produktów na www .