Jakie są potrzebne rzeczy przy wyborze fasady domu?

Przy budowie domu bardzo ważny jest dobór elewacji i pokrycia dachowego. W związku z tym wybór kolorystyczny tworzyw na nadzwyczaj wyeksponowane fragmenty domu, to wyzwanie dla architektów. Ogromny wybór odcieni materiałów budowlanych dostępnych na rynku wcale nie upraszcza zadania.

dach

Autor: Elias Gayles
Źródło: http://www.flickr.com

Postanowienia o tym, czy dach – (kliny dachowe) winien być transparentny, czy mocny, oraz jaki kolor elewacji będzie się najlepiej prezentował trzeba podjąć odpowiednio wcześniej. Elewacje Wrocław bardziej tradycyjne czy też klasyczne opierane są na ogół na kolorach ciepłych – czytaj całość tutaj.

Najpopularniejszy jest żółty, jednak jest możliwość także wybrać beżowy, elementy brązowego, także czerwieni. Niezwykle łagodne w odbiorze są beż, brązowy, lub nieco mniej konserwatywny zielony.Odczucie nowoczesności nada pomieszanie odcieni kontrastowych. Powszechne rozstrzygnięcie dla budynku o tradycyjnej bryle to pomalowanie go w całości na biało. Jeżeli dołożymy do tego czerwony dach – (kształtki dachowe), uzyskamy budynek w tradycyjnym naszym stylu. Bryła budynku, jaką trudno jednoznacznie zakwalifikować jako nowoczesną, czy też standardową, może wpisać się w jeden z owych nurtów poprzez odcienie fasady i dachu. Jeżeli chcemy w dzisiejszych połączeniach zagospodarować cieplejsze odcienie, warto, aby były w zabarwieniach mocnych, przyciągających spojrzenie. Dach zabezpiecza cały budynek. Jest jego zakończeniem i dekoracją, jaką widać z bardzo daleka. Pokrycia dachowe Wrocław posiadają ważny wpływ na bezpieczeństwo, oraz stylistykę całego budynku.

elewacja domu

Źródło: pixabay.com

Na dobór materiału, z którego powstaje dach ma oddziaływanie konstrukcja dachu, jego nachylenie i oczywiście możliwości pieniężne. Przy nowych domach, właściciel ma do wyboru wiele sposobów i typów surowca. Każdy z rodzaju materiału pokryciowego cechuje się charakterystycznym dla siebie zakresem nachylenia połaci. Nie powinno się lekceważyć stosownego dopasowania pokrycia dachowego, gdyż zbyt ciężkie grozi zawaleniem się dachu, a blachowego nie da się precyzyjnie ułożyć na skomplikowanych krzywiznach. Im solidniejsze będzie obicie, tym dłużej cały dom będzie ciepły i bezpieczny. Mniejsze możliwości są, gdy chodzi o odnowienie dachu i wymianę jego pokrycia.