Jakie są zalety różnorodnych typów ogrodzeń frontowych?

Pomysłów na frontowe ogrodzenia jest dużo, lecz w każdym przypadku powinny być one wytrzymałe, efektowne oraz tanie. Tego typu ogrodzenie domu jednorodzinnego powinno być poza tym funkcjonalne i powinno zachęcać do wejścia na naszą nieruchomość.
Musi także ochraniać przed niepożądanymi gośćmi i zapewniać nam duże poczucie bezpieczeństwa.

ogrodzenia frontowe

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo popularną praktyką jest też tzw. wyodrębnianie frontu od jego pozostałych elementów. Stoją za tym przede wszystkim powody finansowe, ale także kwestie prestiżowe. Taka inwestycja w bardziej reprezentacyjne ogrodzenie jest uzasadniona przede wszystkim w sytuacji, kiedy działka jest zlokalizowana wśród innych posiadłości. Takie ogrodzenia frontowe mogłyby być łupane, co przynosi niepowtarzalny efekt oryginalnego kamienia. Do zalet ogrodzeń zrobionych z pustaków łupanych bez wątpienia należy wliczać ich dużą trwałość oraz możliwość dopasowania kompletnego wystroju do praktycznie dowolnego stylu budynku. Jest to na pewno mniej kosztowna alternatywa ogrodzeń stworzonych z naturalnego kamienia.
plany

Autor: Paul Flint & Company
Źródło: http://www.flickr.com
przewody

Autor: Budmal
Źródło: http://www.balkony.eurobiz.com.pl
W sprzedaży takie bloczki do nabycia są w wielu Rozmiarach, kolorach, formach i w różnorodnych fakturach imitujących prawdziwy piaskowiec, granit albo cegłę. Do zalet ogrodzenia łupanego należy jego wygląd, możliwość dopasowania do każdego stylu projektowego czy możliwość łączenia ich z jakimkolwiek przęsłem drewnianym, metalowym czy kutym. Ogrodzenia frontowe mogą być również palisadowe czy gabionowe. Te pierwsze tworzą płoty (zobacz panel ogrodzeniowy) o bardzo solidnej oraz zwartej konstrukcji, która jest wytrzymała na działanie czynników pogodowych.

Ogrodzenia gabionowe natomiast generują mocne, trwałe konstrukcje oraz mogą tworzyć całe ogrodzenia lub być tylko elementem struktury. Ponadto mogłyby one być także montowane nawet na nierównym gruncie – bezpośrednio na ziemi.