Jakie są wersje podłoża pod blaszak oraz jaki beton jest uznawany za najlepszy?

Popularny blaszany garaż, stanowi ciekawą alternatywę dla garaży murowanych. Jest stosunkowo lekki, niedrogi, przydatny i szybki w montowaniu. Przed jego złożeniem na działce, należy wcześniej we właściwy sposób przygotować podłoże.
Zależnie od danego zadania tego typu struktury, można wyróżnić m.

in. takie podłoże pod garaż blaszany: bloczki betonowe, kostka brukowa czy słupy fundamentowe. Jeśli zastanawiasz się, jaki beton byłby w danej sytuacji najlepszy, rekomenduje się przewierty w betonie B20 lub B25. Można by go zamawiać w betoniarni albo kupić w workach. Cena tego betonu zależy od wielu czynników, np. wykorzystanych domieszek czy chociażby regionu kraju. Przeważnie jest to 200-300 zł za 1 kubek, czyli metr sześcienny. Na ostateczną cenę wpływają też koszty transportu. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek czynności trzeba wyeliminować humus, zatem urodzajną warstwę gleby. Należy także przygotować ok. 20 centymetrowy dołek.

nieruchomość do wyceny
Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby, które wybrały kostkę brukową, zapewne chcą utrzymać w garażu trochę większą temperaturę. Niestety kostka nie jest tak odporna jak beton, z tego też powodu polecana jest dla garaży, w których będą przechowywane nie tyle samochody, a raczej lżejsze przedmioty, takie jak chociażby meble. Jeżeli garaż miałby posiadać charakter tymczasowy albo ma być wyłącznie schowkiem na kosiarkę oraz odmienne podręczne przyrządy, musimy wybrać bloczki wykonane z betonu. Są one stosunkowo tanie i łatwo dostępne w sprzedaży w wielu składach budowlanych.

Montaż takiego materiału jest niezwykle prosty. Takie bloczki trzeba umieszczać po obwodzie blaszaka. Słupy fundamentowe są wyjściem pośrednim pomiędzy ustawieniem bloczków wykonanych z betonu a zrobieniem całkowitej wylewki.