Jakie są rodzaje posadzek przemysłowych i w jakich miejscach mają zastosowanie? O czym pamiętać? Na co zwracać uwagę?

W budownictwie przemysłowym stosuje się wiele typów posadzek. Żeby wymienić najbardziej istotne, to posadzki betonowe, cienkowarstwowe, beton szlifowany, polerowany a także posadzki epoksydowe.

Różne posadzki do przemysłu koniecznie muszą pełnić określone wymagania, przede wszystkim muszą być odporne chemicznie, medchanicznie, powinny być plamoodoporne. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Jakie mamy rodzaje posadzek?
migawka - mieszkania

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
Wnętrza - stykówka

Autor: anita kluska
Źródło: http://www.flickr.com
Jednymi z powszechniej stosowanych są posadzki antystatyczne, czyli system monolitycznych betonowych posadzek. Są niezwykle trwałe, mają rewelacyjne techniczne parametry. Stosowane są tam, gdzie panują wysokie wymogi odnoszące się do antyelektrostatyczności jak również odproności.

dekoracja

Autor: David Berkowitz
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej stosowane jako zbrojenie rozproszone zwielokrotniające parametry wytrzymałościowe betonu. Zastosowanie znajdują w magazynach paliw, elektronice czy nawet w hangarach lotniczych. Kolejny rodzaj to betonowe posadzki monolityczne, jakie są utwardzone w technologii DST. Taki rodzaj posadzki bazuje na płycie posadzkowej, która jest zbrojona włóknami stalowymi.

Jeżeli opisywane na tej stronie omówienie bardzo Cię zaciekawiło, to zalecam to źródło – ono jest tak samo emocjonujące, jak materiał, który właśnie czytasz.

Jak jest tworzona? Po prostu na świeżo wylany beton nanosi się, a w dalszej kolejności zaciera utwardzacz systemowy w postaci posypki.

Można zyskać tak powierzchnię bardzo gładką. Jest to niezwykle trwały, odporny na pylenie oraz ścieranie materiał.

Miejmy na uwadze, że są różne rodzaje, lecz nie jest ważne, jaki materiał wybierzemy, zawsze należy zwrócić uwagę, w jakim miejscu go nabyliśmy, a jak posadzki przemysłowe Warszawa jest dobrym miejscem, ażeby się w takie zaopatrzyć. Warto więc w nie zainwestować nabywając je u najlepszego producenta.