Jakie są podstawowe sposoby zabezpieczania swoich mieszkań i domów przed nieproszonymi gośćmi.

Jedną z ważniejszych rzeczy, o jakiej powinno się pomyśleć w czasie wykańczania swojego mieszkania lub domu, są porządne drzwi zewnętrzne. Wielu właścicieli ze względu na koszty decyduje się na jakieś najtańsze opcje, jednak nie jest do dobre wyjście, zwłaszcza w wielorodzinnych blokach.

Lustro uchylne dla niepełnosprawnych

Autor: Cersanit
Źródło: Lazienkaplus.pl
W nich drzwi najczęściej montuje się całkowicie pełne, co najwyżej z niedużym wziernikiem, a najtańsze modele wykonane są z cienkich drewnianych płyt. Pokonanie ich nie jest żadnym problemem, a to w końcu one właśnie mają przede wszystkim zabezpieczać posiadłość przed wejściem niepowołanych gości. Z tego też powodu drzwi jawor zabezpieczające nasze mieszkanie czy dom muszą być odpowiednio solidne i wytrzymałe. Warto je zaopatrzyć w atestowane, trudne do otworzenia zamki, a także specjalne bolce przeciwdziałające wyważeniom.
Następnym elementem wykończeniowym domów i mieszkań, który znacząco może podnieść poziom bezpieczeństwa lokalu, są rolety zewnętrzne. Aktualnie coraz częściej już przy projektowaniu budynku jest uwzględniana ich obecność, lecz bez problemów można je zamontować również do już postawionych obiektów. Rolety (strona firmy: rolety integro) takie najczęściej wytwarzane są na zamówienie, więc konieczny jest ich wcześniejszy pomiar. Na tej podstawie producent (zobacz nowoczesne schody drewniane) rolet zewnętrznych przygotowuje wszystko co zostało zamówione przez klienta, rzecz jasna z uwzględnieniem stylistyki i kolorystyki.

Rolety zewnętrzne dodatkowo zabezpieczają przed działaniem warunków atmosferycznych i słońca, w lecie przeciwdziałając zbyt dużemu ogrzewaniu się, a zimą wychładzaniu.