Jakie są plusy i minusy mieszkania w bloku i domu jednorodzinnego? W jaki sposób podejść do tego tematu gdy zastanawiamy się nad kupnem własnego lokum?

Wiele osób czy to będących przed decyzją zakupu swojego lokum, czy to chcących zmienić je na inne, zastanawia się nad tym, czy jest dla nich lepsze mieszkanie w bloku czy może dom jednorodzinny. Warto sprawdzić jak przedstawiają się plusy oraz minusy każdego typu lokum i przede wszystkim podejść do tematu indywidualnie. Każdy z nas posiada inne potrzeby oraz inne możliwości gdy chodzi o finanse, dlatego przemyślmy dobrze tą decyzję.

mieszkania

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy chodzi o możliwość kupna nowego mieszkania w blokach, to wiadomo, że większe miasta mają w tym zakresie więcej możliwości. Jak chodzi o projektowanie budynków wielorodzinnych Warszawa jak również wiele innych dużych miast wygrywa gdy chodzi o ilość ofert. Dlatego czasem może wyjść na to, że gdy chcemy kupić mieszkanie w bloku nowe, to prościej oraz szybciej będzie zbudować dom. Trzeba natomiast wiedzieć, iż mieszkanie w bloku to większy spokój. Nie trzeba martwić się o naprawy związane z budynkiem, gdyż większość wydatków pokrywa fundusz remontowy. Ogrzewanie montaż ogrzewania podłogowego szczecin mamy z reguły wliczone w czynsz. Nie trzeba martwić się o odśnieżanie jak i porządek wokół bloku. Z pewnością też w bloku ilość powierzchni do posprzątania w swoim mieszkaniu mamy mniejszą aniżeli gdy chodzi o dom wolnostojący. Z pewnością jest to dobra opcja dla osób pragnących wygody oraz takich, jakie chcą posiadać dużo świętego spokoju. Prócz tego jak ktoś dużo pracuje oraz mało czasu spędza w domu, to tego typu mieszkanie mu w zupełności wystarczy – mój link.

dom jednorodzinny

Autor: Jeffrey Beall
Źródło: http://www.flickr.com
Dużym plusem, jaki często przemawia do wyobraźni wielu ludzi jest z pewnością spora przestrzeń życiowa. Nie dość, że sam metraż lokum jest większy z reguły od tego w blokach, to jeszcze jest do dyspozycji prywatne podwórko. Kiedy ktoś lubi przebywać sporo na świeżym powietrzu i uwielbia prace w ogrodzie, to własny dom będzie dla niego doskonałym miejscem. W domu jednorodzinnym mamy większą ilość wolności. Możemy sobie pozwolić na więcej kiedy chodzi dajmy na to o hałasy aniżeli w mieszkaniu w bloku mając dookoła sąsiadów. Wygodniej także jest mieć zwierzaka w domu, gdyż może taki pies lub kot wo woli biegać po podwórku nie przeszkadzając nikomu. Dla ludzi posiadających swój samochód plusem jest na pewno możliwość chowania auta do garażu. Jak widać różnica w standardzie jak również w ilości obowiązków biorących z mieszkania w domu jednorodzinnym jest duża. Wszystko zależy od tego co jest dla każdego ważne, jak też od tego jaki tryb życia mamy. Każdy bowiem może mieć innego typu potrzeby.